Próbne matury już wkrótce. UJK chce pomóc

Data publikacji: 19.02.2021 15:20
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Za dwa tygodnie rozpoczną się próbne matury. Kieleckie szkoły w ich organizacji chce wesprzeć Uniwersytet Jana Kochanowskiego.

Marek Szymański, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi mówi, że w tym roku deklarację przystąpienia do egzaminu dojrzałości złożyło 4411 abiturientów z Kielc, a w sumie w całym województwie 11 918 osób. Tyle samo maturzystów może przystąpić do próbnych egzaminów. Pierwszy z nich odbędzie się 3 marca.

- Należy podkreślić, że zgodnie z komunikatem dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, próbna matura może być przeprowadzona stacjonarnie w warunkach szkolnych, jak i zdalnie, bowiem arkusze zostaną udostępnione w odpowiednim terminie w Internecie - wyjaśnia Marek Szymański.

Piotr Burda, rzecznik UJK informuje, że rektor uczelni chce pomóc szkołom, które będą organizowały próbną maturę stacjonarnie. Uniwersytet jest gotowy za darmo wydrukować arkusze z pytaniami, które udostępni CKE.

- To bardzo ważne, ponieważ są szkoły gdzie maturzystów będzie ponad dwustu. Wydrukowanie takiej liczby arkuszy w ciągu kilku godzin to duże wyzwanie. My mamy takie możliwości, mamy poligrafię, maszyny, które są w stanie to zrobić. Niestety będziemy mieli bardzo mało czasu, dlatego prawdopodobnie ograniczymy się tylko do wsparcia szkół kieleckich - informuje Piotr Burda.

Rzecznik rozmawiał już wstępnie z dyrektorami szkół z Kielc i jak mówi, zainteresowanie propozycją UJK jest bardzo duże. Sesja próbnych matur potrwa od 3 do 16 marca.

Reklama