Proces byłego wójta Tadeusza D. od nowa

Data publikacji: 07.10.2021 16:29
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Sąd Okręgowy

Kielce. Sąd Okręgowy
Kielce / Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Ze względów formalnych, proces byłego wójta Piekoszowa Tadeusza D., będzie musiał rozpocząć się od początku. Jak się okazało, sprawę niewłaściwego składowania odpadów w Pińczowie, powinien rozpoznawać Sąd Okręgowy, a nie Sąd Rejonowy.

O sprawie poinformowało TVP 3 Kielce. Zgodnie z pierwszym wyrokiem, były wójt miał spędzić w więzieniu 2,5 roku. Później sprawą zajął się Sąd Okręgowy w Kielcach, który we wrześniu uchylił zaskarżony wyrok - mówi sędzia Jan Klocek, rzecznik instytucji.

-Tą sprawą powinien zajmować się sąd wyższego rzędu, czyli sąd okręgowy. Trzeba jednak zauważyć, że Sąd Rejonowy w Pińczowie rozpoznał tę sprawę dopuszczając się uchybienia - mówi.

Sprawa wkrótce będzie rozpatrywana przez III wydział karny Sądu Okręgowego w Kielcach. Ewentualną apelację będzie rozpoznawał Sąd Apelacyjny w Krakowie.

Prokuratura oskarżyła mężczyznę o to, że od 2017 roku składował niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia i życia substancje chemiczne. Chodziło o składowisko przy ulicy Przemysłowej w Pińczowie. Przypomnijmy, Tadeusz D. został już skazany m.in. za korupcję.

Reklama