Produkował i sprzedawał fałszywe leki. Zatrzymany mieszkaniec regionu

Data publikacji: 10.08.2020 07:34
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.08.2020 Warszawa. CBŚP zatrzymało mieszkańca województwa świętokrzyskiego podejrzewanego o produkcję i sprzedaż fałszywych leków

10.08.2020 Warszawa. CBŚP zatrzymało mieszkańca województwa świętokrzyskiego podejrzewanego o produkcję i sprzedaż fałszywych leków
Fot. cbsp.policja.pl

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali w Warszawie 28-letniego mężczyznę podejrzewanego o produkcję i sprzedaż w sieci fałszywych leków. Jak poinformowano, to mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, który był od pięciu lat poszukiwany listami gończymi. W warszawskim mieszkaniu mundurowi odkryli kompletną linię produkcyjną tabletek.

W komunikacie CBŚP przekazano, że z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyzna poprzez Internet oferował m.in. leki, które zazwyczaj są dostępne na recepty, a także sterydy i inne środki o deklarowanym działaniu zdrowotnym. Tabletki miały działać odchudzająco, anabolicznie, a nawet leczyć ciężkie choroby np. nowotwory, schorzenia wątroby lub krążenia.

Mężczyzna próbował ukryć swoją aktywność w Internecie przy pomocy specjalistycznych aplikacji, lecz to nie przeszkodziło policjantom w ustaleniu jego tożsamości oraz miejsca pobytu. Został zatrzymany w momencie, gdy wychodził z jednej z placówek medycznych na terenie Warszawy. Według śledczych, mężczyzna ukrywał swoją tożsamość, posługując się fałszywymi dokumentami, na które założył kilka kont bankowych.

W trakcie przeszukania wynajętego przez niego domu policjanci odkryli kompletną linię produkcyjną nielegalnych farmaceutyków wraz z urządzeniami służącymi do produkcji tabletek. Funkcjonariusze znaleźli m.in. trzy tabletkarki o wysokim stopniu wydajności produkcyjnej, automatyczne urządzenie służące do mieszania substancji chemicznych, nalewak wypełniający ampułki, a nawet elektroniczną liczarkę tabletek. Pigułki były produkowane w różnych kształtach i wielkościach, czemu służyły odpowiednio przygotowane stemple.

Ponadto w zlokalizowanym na poddaszu biurze znajdowały się przygotowane do wysyłki tysiące opakowań lekarstw, anabolików i innych preparatów, a nawet kilkadziesiąt pieczątek lekarzy różnych specjalności, drukarka do recept oraz hologramy.

Zatrzymanego doprowadzono do aresztu śledczego, a postępowanie przygotowawcze będzie nadzorowała Prokuratura Rejonowa Warszawa-Urysnów. Zabezpieczone substancje są poddawane analizie przez biegłych, którzy ustalą dokładnie m.in. ich skład chemiczny.

Tagi do tego wpisu
Reklama