Profesjonalne zaplecze piłkarskie, nowa płyta główna. Busko ze stadionem na miarę XXI wieku

Data publikacji: 26.11.2020 10:39
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.01.2020 Busko-Zdrój. Modernizacja stadionu miejskiego

08.01.2020 Busko-Zdrój. Modernizacja stadionu miejskiego
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Buski stadion przy ulicy Kusocińskiego zmienia swój wygląd. W ramach drugiego etapu zaplanowano remont płyty głównej oraz budowę nowego budynku z profesjonalnym zapleczem piłkarskim i salą konferencyjną.

W postępowaniu przetargowym wpłynęło 11 ofert. Najniższa opiewa na kwotę 5,6 miliona złotych.

Jak informuje Waldemar Sikora, burmistrz Buska-Zdroju, aktualnie trwa weryfikacja dokumentów.

- Jeśli firmy spełnią wymogi formalne, to w ciągu dwóch tygodni powinniśmy zakończyć procedury związane z wyłonieniem wykonawcy - dodaje.

Projekt rozbudowy i modernizacji miejskiego stadionu zakłada także montaż elektronicznej tablicy wyników, modernizację systemu zraszania na boisku głównym, system nagłośnienia oraz budowę nowych trybun.

Burmistrz liczy, że zmodernizowany stadion będzie obiektem atrakcyjnym dla zawodników z całej Polski. Przypomina także, że mimo początkowych perturbacji, szczęśliwie zakończył się pierwszy etap przebudowy.

- Obiekty są już użytkowane i spełniają oczekiwania tych, którzy z nich korzystają - zaznacza.

Przypomnijmy, że wykonawca, który podjął się gruntownej przebudowy obiektu, wykonał około 30 proc. robót i niespodziewanie zszedł z budowy. Część robót na stadionie dokończyła inna firma.

W ramach pierwszego zadania powstały dwa korty tenisowe. Na boisku treningowym wybudowane zostały trybuny oraz oświetlenie. Ponadto przebudowano cztery mniejsze boiska do gry m.in. w koszykówkę i siatkówkę, plac do jazdy na rolkach oraz kort do squasha. Zamontowano także oświetlenie głównej płyty stadionu.

Pierwsze zadanie kosztowało około 8 mln złotych.

Jeśli w grudniu nastąpi podpisanie umowy w ramach drugiego etapu przebudowy, to prace powinny się zakończyć z końcem przyszłego roku.

Reklama