Profesjonalny sprzęt dla wąchockich sportowców

Data publikacji: 01.10.2020 14:08
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.10.2020 Starachowice. Konferencja w sprawie dofinansowania UKS

01.10.2020 Starachowice. Konferencja w sprawie dofinansowania UKS "Meteor" przez Specjalną Strefę Ekonomiczną w Starachowicach. Na zdjęciu (od prawej): poseł Krzysztof Lipiec, Marcin Perz - prezes SSE, trenerka Aldona Parka, Robert Janus - prezes Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Tenisa Sportowego
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Uczniowski Klub Sportowy „Meteor" z Wąchocka zyskał poważnego sponsora. Specjalna Strefa Ekonomiczna Starachowice ufundowała tenisistom stołowym nowe stroje sportowe i profesjonalny sprzęt do gry.

Prezes strefy Marcin Perz podkreśla, że zawodowy sprzęt sportowy jest kosztowny, ale motywuje młodzież do wytężonego wysiłku, dlatego warto wspierać ich działalność.

- Aby odnosić sukcesy musimy zachęcać młodzież do udziału w zajęciach, dodatkowo w ten sposób podnosi się prestiż ich działalności sportowej - mówił Marcin Perz.

Poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskiego PiS, zaznaczył, że specjalna strefa, na jego prośbę pomaga różnym klubom, w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.

- W Wąchocku tenis zagościł już dawno, teraz będą tu rozgrywki II Ligi łódzko-świętokrzyskiej. UKS „Meteor" potraktuje partnerstwo, jako dobrą inwestycję w przyszłość i zyska szansę rozwoju - mówił poseł.

Prezes Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Robert Janus przekonuje, że pomoc SEE dla zawodników jest nieoceniona.

- Przyszło do nas czterech zawodników, którzy już grali na arenie ogólnopolskiej. W sobotę odbędzie się mecz II Ligi świętokrzysko-łódzkiej pomiędzy UKS „Meteor" Wąchock a UMKS Księżak Łowicz. Nasi zawodnicy wystąpią już w nowych strojach - mówi.

Profesjonalny sprzęt jest drogi, jedna rakietka to koszt około tysiąca zł. Dotychczas tenisiści występowali we własnych strojach gimnastycznych. Zdaniem trenerki Aldony Parki posiadanie profesjonalnych strojów wzmacnia poczucie przynależności do drużyny.

- Na tle innych uczniów, nasi zawodnicy czują się wyróżnieni i docenieni. Nowe stroje i sprzęt dowartościowują ich działania sportowe - podkreśla.

Obecnie reprezentacja Wąchocka, to 20 zawodników licencjonowanych, a grupa ta będzie się poszerzać. W Uczniowskim Klubie Sportowym „Meteor" trenuje kilkudziesięciu zawodników, to głównie uczniowie z Wąchocka, ale także mieszkańcy Starachowic, Mirca, Mostek i Gadki.

Reklama