Profrekwencyjna akcja starosty zachęcająca do udziału w wyborach

Data publikacji: 21.06.2020 10:00
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu
21.06.2020 Kostomłoty. Starosta Mirosław Gębski zachęca do udziału w wyborach prezydenckich

21.06.2020 Kostomłoty. Starosta Mirosław Gębski zachęca do udziału w wyborach prezydenckich
Fot. mat. prasowe

Starosta Mirosław Gębski wraz z samorządowcami Prawa i Sprawiedliwości odwiedzają dziś miejscowości powiatu kieleckiego, zachęcając ich mieszkańców do udziału w wyborach prezydenckich. - Celem akcji jest podkreślenie znaczenia frekwencji podczas głosowania - powiedział starosta w rozmowie z Radiem Kielce.

- Wybory, to święto demokracji. Zależy nam na tym, by jak najwięcej osób poszło do urn - dodał.

- Kiedy prześledzimy frekwencję w wyborach samorządowych i prezydenckich, to zwracamy uwagę na fakt, że podczas tych pierwszych wyborów większa jest frekwencja w małych miejscowościach, na wsiach, w Polsce powiatowej, natomiast mniejsza w dużych ośrodkach i odwrotnie - w głosowaniu na prezydenta kraju więcej osób idzie do urn w dużych ośrodkach - powiedział Mirosław Gębski.

- Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach. Dążymy do tego, by frekwencja w wyborach prezydenckich w Polsce powiatowej była tak samo wysoka, jak podczas wyborów samorządowych. Oczywiście podczas głosowania musimy zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa, związane ze stanem epidemii - mieć maseczki, zakrywające usta i nos oraz dezynfekować ręce i nosić rękawiczki - zaznaczył.

21.06.2020 Kostomłoty. Starosta Mirosław Gębski zachęca do udziału w wyborach prezydenckichFot. mat. prasowe

Starosta kielecki dodał, że wystosował również specjalny list do mieszkańców powiatu z apelem o udział w wyborach prezydenckich. Jest w nim zawarta także instrukcja oddawania głosów, aby były ważne.

Działacze PiS wraz ze starostą kieleckim odwiedzają dziś Kostomłoty, Ćmińsk, Tumlin i Zagnańsk. Akcja zachęcająca do udziału w wyborach, które odbędą się 28 czerwca, będzie prowadzona również w nadchodzącym tygodniu.

Podobną kampanię prowadzi dziś starosta jędrzejowski. Paweł Faryna wraz z samorządowcami Prawa i Sprawiedliwości spotka się z mieszkańcami Jędrzejowa przed klasztorem ojców cystersów. Początek o godzinie 12.45.

Reklama