PROGNOZA POGODY WEDŁUG MARKA STEFAŃCA

Data publikacji: 06.11.2020 07:20 / Data aktualizacji: 16.09.2021 22:54
Kategoria: Pływające strony /Źródło: PROGNOZA POGODY WEDŁUG MARKA STEFAŃCA

PIĄTEK-NIEDZIELA, 17-19 WRZEŚNIA 2021

Przed nami pierwszy tak zimny weekend tegorocznego, jeszcze astronomicznego lata. W niedzielę w ciągu dnia temperatura wzrośnie jedynie do 10⁰C przy dosyć silnym wietrze do 50 km/h w porywach z północy.
W górnym polu geopotencjału "zagości" układ niżowy wypełniający się coraz chłodniejszym powietrzem i będzie miał swój dwucentryczny odpowiednik przy ziemi. Te układy baryczne pozostaną nad nami do poniedziałku i przez ten czas grube chmury będą całkowicie przesłaniać błękit nieba, nie dając szans na pojawienie się słońca.

Piątek - dużo chmur a opady deszczu potrwają do godzin popołudniowych, temperatura jeszcze wzrośnie do 17°C. Ciśnienie zmierzone w południe do poziomu morza osiągnie 1011hPa . Wiatr umiarkowany z północnego zachodu powieje z prędkością maksymalną do 35 km/h.

Sobota - dalej napływ mas z północy , z grubych chmur miejscami pojawi się słaby deszcz, Termometry wskażą w najcieplejszym momencie dnia temperaturę 15°C a wiatr nieco silniejszy do 40 km/h w porywach. Ciśnienie spadnie do 1010 hPa a wilgotność wzrośnie do 90 proc.

Niedziela - W ciągu dnia dużo chmur z rodzaju nimbostratus i już bez opadów ale i bez promieni słonecznych. Z północy spłynie arktyczna masa powietrza i temperatura bardziej będzie przypominać listopadową czyli nie więcej niż 10°C . Ciśnienie z tendencją do wzrostu , wieczorem wskazówki barometru osiągną wartość 1015 hPa.

Ochłodzenie potrwa do czwartku, przy czym od wtorku pojawi się dużo słońca i nocą oraz porankami pojawią się przygruntowe przymrozki.

POSŁUCHAJ PROGNOZY POGODY WEDŁUG MARKA STEFAŃCA:

Reklama