Proste sposoby na nudne przystanki

Data publikacji: 05.08.2020 15:07
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.08.2020. Mierzyn. Przystanek autobusowy

05.08.2020. Mierzyn. Przystanek autobusowy
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Kolorowe serwetki, bieżniki, makramy i sznury zawisły na przystanku autobusowym w miejscowości Mierzyn w gminie Sędziszów. Kolorowa instalacja jest dziełem lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich.

Jak mówi Danuta Chabior, przewodnicząca koła, rękodzieło powstało podczas kwarantanny, kiedy panie nie mogły się spotykać i wspólnie spędzać czasu.

- Ponieważ jesteśmy bardzo zgraną wsią, w czasie kiedy musieliśmy być rozdzieleni postanowiliśmy zrobić coś razem. Powstały prace na drutach, haftem wstążeczkowym, koronki i węzły wiązane na kolorowych sznureczkach. Aby prace mogły być podziwiane nie tylko przez lokalną społeczność zdecydowano o ich zawieszeniu na przystanku - mówi Danuta Chabior.

Jak dodała, pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Kasia Zimoląg pochodząca z Mierzyna, a studiująca na Lubelszczyźnie.

05.08.2020. Mierzyn. Przystanek autobusowyFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

- Na jednej z serwet widnieje napis COVID-19 Mierzyn. Chodziło nam o to, aby wreszcie go pożegnać - podkreśla przewodnicząca.

Jak się okazuje kolorowa inicjatywa byłą inspiracją do działania innych społeczności w gminie Sędziszów. Mieszkańcy Słaboszowic przy nowych przystankach zainstalowali ogromne opony, z których utylizacją jest problem. Opony zostały pomalowane na czarno z czerwonymi kropkami i posadzone w nich zostały kwiaty.

05.08.2020. Słaboszowice. Przystanek autobusowyFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Reklama