Przedłużono termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie

Data publikacji: 23.04.2021 15:51
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Józef Cepil - dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach

Na zdjęciu: Józef Cepil - dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Do 17 czerwca przedłużony został termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie. Taką decyzję podjął minister rolnictwa.

Wczoraj informowaliśmy, że dokumenty dotyczące płatności, w województwie świętokrzyskim złożyło do tej pory niewielu rolników, bo około 25 proc., a termin miał minąć 17 maja.

Zdaniem Józefa Cepila, dyrektora oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedłużenie terminu to bardzo dobra decyzja, ponieważ dzięki temu rolnicy, którzy sami nie są w stanie wypełnić elektronicznych wniosków, będą mieć wystarczająco dużo czasu, aby umówić się w tej sprawie z pracownikiem ośrodka doradztwa rolniczego lub agencji.

Chodzi przede wszystkim o rolników, którzy do tej pory składali oświadczenia o braku zmian w gospodarstwach, w związku z czym płatność naliczana była na podstawie wcześniej złożonego wniosku. Zmiana, która weszła w życie od tego naboru polega na tym, że nie ma już oświadczeń i każdy rolnik chcący otrzymać dopłatę do hektara musi wypełnić e- wniosek - dodał dyrektor Cepil.

W województwie świętokrzyskim dopłata do hektara wynosi od 500 do 900 zł, a jej wysokość zależy od rodzaju upraw. Szczegółowe informacje nt. naboru wniosków można uzyskać korzystając z bezpłatnej infolinii 800 380 084. Numer czynny jest w dni robocze od 7.00 do 19.00, a w soboty od 10 do 16.

Reklama