Przedsiębiorcy mogą już się starać o zwolnienie ze składek ZUS

Data publikacji: 30.12.2020 11:38
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Paweł Szkalej - rzecznik ZUS w Kielcach

Na zdjęciu: Paweł Szkalej - rzecznik ZUS w Kielcach
Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Przedsiębiorcy działający m.in. w branżach handlowej i gastronomicznej od 30 grudnia mogą się starać o zwolnienie ze składek za listopad.

Jednym z warunków jest spadek przychodu o co najmniej 40 proc. w listopadzie w porównaniu do ubiegłego roku. Tarcza antykryzysowa 6.0 zwalnia także te branże ze składek za lipiec, sierpień i wrzesień. Warunkiem jest m.in. spadek przychodu o 75 proc. za pierwszy miesiąc objęty wnioskiem - informuje Paweł Szkalej, rzecznik świętokrzyskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

- Pamiętajmy, że w Tarczy 6.0 mamy bardzo dokładnie opisane kogo może dotyczyć zwolnienie ze składek i jakie warunki przedsiębiorca musi spełnić. Dlatego osobom, które nie są pewne, czy mogą z takiej ulgi skorzystać proponujemy, by skontaktowali się z nami telefonicznie, na wizytę można się również umówić online lub skorzystać z naszej strony internetowej, gdzie wszystko jest bardzo dokładnie wyjaśnione - dodał Paweł Szkalej.

Przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski do końca stycznia. Wnioski o zwolnienie ze składek należy przesyłać przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Reklama