Przedszkolaki podziękowały lekarzom

Data publikacji: 19.11.2020 12:04
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.11.2020 Kielce. Dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 13 w Kielcach wykonały rysunki dla personelu medycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach

19.11.2020 Kielce. Dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 13 w Kielcach wykonały rysunki dla personelu medycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kilkadziesiąt prac plastycznych wykonanych przez dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 13 trafiło dziś do lekarzy i pielęgniarek w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. W ten sposób najmłodsi chcieli podziękować personelowi medycznemu za heroiczną pracę i walkę z koronawirusem.

Autorkami prac są m.in. 5-letnia Zuzia oraz 6-letnia Lila. Jak zgodnie przyznały, bardzo chętnie wzięły się do pracy, by podziękować w ten sposób lekarzom, że opiekują się ciężko chorymi ludźmi. Jedna z dziewczynek narysowała lekarza i karetkę, a druga czerwone tulipany. Robert Biernacki, inicjator akcji informuje, że to nie pierwsza taka akcja, w którą włączyło się przedszkole z ulicy Karczówkowskiej w Kielcach.

- W tej placówce 10 lat temu dzieci także przygotowały prace plastyczne, wtedy dla zasypanych górników w Chile. Tym razem pomyślałem, że taki miły i serdeczny gest skierować należy do personelu medycznego, który z wielkim poświęceniem i narażeniem swojego zdrowia i życia opiekuje się chorymi na COVID-19. Żyjemy w trudnym czasie ogólnego zamknięcia i izolacji, więc myślę, że te rysunki wywołają uśmiech na twarzach lekarzy i pielęgniarek - mówi.

Około 50 rysunków wykonanych przez dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 13 w Kielcach przekazanych zostało dla lekarzy i pielęgniarek z Kliniki Chorób Zakaźnych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.

Reklama