Przedszkole zamknięte, a kolejne szkoły uczą hybrydowo

Data publikacji: 17.09.2020 09:50
Autor: Daniel Lenart , Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Przedszkole Publiczne nr 4 im. Jana Brzechwy w Skarżysku-Kamiennej

Przedszkole Publiczne nr 4 im. Jana Brzechwy w Skarżysku-Kamiennej
Fot. Przedszkole Publiczne nr 4 im. Jana Brzechwy w Skarżysku-Kam./Facebook

Zamknięte przedszkole nr 4 w Skarżysku Kamiennej, a jedna ze szkół zawodowych w Kielcach z nauczaniem hybrydowym - to kolejne placówki, które z powodu koronawirusa musiały zmienić tryb pracy - informuje Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty.

W Kielcach wczoraj na nauczanie zdalne przeszła jedna klasa w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida, dziś natomiast podobne rozwiązanie wprowadził Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego.

- W Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego na zdalnym nauczaniu jest w sumie 62 osoby. Doszło nam też Przedszkole Samorządowe nr 4 w Skarżysku-Kamiennej. Przedszkole jest nieczynne do 21 września - informuje kurator.

Cały czas zdalnie uczą też: Szkoła Podstawowa oraz Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie. Uczniowie pracują w domu również w dwóch podstawówkach w gminie Słupia Konecka - w Pilczycy i Wólce.

Małgorzata Banasik-Rusak, dyrektor Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego informuje, że nauczanie hybrydowe było konieczne, ponieważ jeden z nauczycieli zakaził się koronawirusem.

- Nauczyciel poinformował o złym samopoczuciu, na własną rękę zrobił sobie test na COVID-19 i okazało się, że test jest pozytywny. Zorientowałam się z kim nauczyciel miał kontakt i ci uczniowie przeszli na nauczanie zdalne. To nie są całe klasy, tylko grupy, z którymi miał zajęcia - wyjaśnia Małgorzata Banasik-Rusak.

Jak dodaje, nauczyciel zachowywał dystans społeczny, więc ryzyko zakażenia uczniów jest znikome.

- Wszyscy czują się dobrze - zapewnia dyrektor.

Nauczanie hybrydowe w szkole potrwa do 24 września włącznie.

Jak ustaliło Radio Kielce, na nauczanie zdalne przejdzie prawdopodobnie również Szkoła Podstawowa w Zajączkowie. U jednego z nauczycieli wykryto koronawirusa. Jak mówi Zbigniew Piątek, wójt Piekoszowa dziś dyrektor szkoły zdecydowała o dniu wolnym dla wszystkich uczniów. Władze placówki czekają na zgodę sanepidu na przejście na nauczanie zdalne lub hybrydowe.

Reklama