Przejażdżki quadami i licytacje na leczenie Antosia

Data publikacji: 23.08.2020 08:49
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Antoś Plewiński

Na zdjęciu: Antoś Plewiński
Fot. archiwum rodzinne

Każdy z nas może pomóc sprawić, by 5-letni Antoś Plewiński z gminy Pawłów stanął na nóżki. Trwa zbiórka pieniędzy na jego leczenie. Na ten cel trafią też środki zgromadzone podczas dzisiejszego pikniku off roadowego w Złotej Wodzie koło Łagowa.

Pięcioletni Antoś potrzebuje pomocy w dalszym leczeniu i codziennym funkcjonowaniu. Chłopiec od urodzenia cierpi na porażenie mózgowe czterokończynowe i padaczkę lekooporną. Od pierwszych tygodni życia spędza czas głównie w szpitalach, na leczeniu i rehabilitacji.

Jak mówi Zuzanna Plewińska, mam chłopca, jest on obecnie leczony komórkami macierzystymi.

- Jest w trakcie trzeciego etapu terapii. Widać efekty, ale terapia jest bardzo kosztowna. Jako mama marzę, żeby Antoś stanął na nóżki - wyjaśnia.

Szansą na to, by Antoś mógł się poruszać przy użyciu chodzika jest operacja nóg w Paley European Institute. Aby do niej doszło, rodzina musi uzbierać 240 tys. zł. Zbiórka jest prowadzona przez portal siepomaga.pl, ale czas nagli. Cała kwota musi być zgromadzona do 10 września, a brakuje jeszcze około 60 tys. zł.

Dlatego do akcji włączyli się miłośnicy sportów off rodowych, Tasmanian Devils. O godzinie 14 ze Złotej Wody wyruszy wyprawa na quadach. Osoby, które wykupiły możliwość przejazdu, pokonają 20-kilometrową trasę widokowo-turystyczną. Natomiast o godzinie 16, na parkingu w Złotej Wodzie rozpocznie się piknik rodzinny z atrakcjami dla uczestników w każdym wieku. Ważną częścią będą licytacje przedmiotów. Pula przedmiotów jest duża. Znalazły się w niej między innymi vouchery na różne usługi, zaproszenia do restauracji, atrakcyjne przedmioty, a także przejażdżki quadem, choć już na krótszym dystansie. Gratką dla miłośników sportu będzie autentyczna klubowa koszulka Roberta Lewandowskiego. Nie zabraknie muzyki w wykonaniu didżeja i animacji dla najmłodszych. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie Antosia.

Reklama