Przetarg na obwodnicę Opatowa opublikowany. Kto wygra? Dowiemy się w lutym

Data publikacji: 28.12.2020 15:15
Autor: Radosław Podsiadły , Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.12.2020. Droga krajowa nr 74. Odcinek wiodący przez Opatów

01.12.2020. Droga krajowa nr 74. Odcinek wiodący przez Opatów
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj ogłoszono przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie obwodnicy Opatowa. Ogłoszenie zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej i na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Termin otwarcia ofert wyznaczony został na 3 lutego 2021.

Założony termin realizacji inwestycji to maksymalnie 39 miesięcy z doliczeniem 3-miesiącznych okresów zimowych w czasie robót budowalnych. Wykonawcy mogą zaproponować krótszy okres realizacji inwestycji o maksymalnie 3 miesiące. Skrócenie czasu jest jednym z kryteriów oceny ofert przez komisję przetargową.

Z kolei, do października 2021 roku, w miejscowościach Adamów, Brzezie i Balbinów w gminie Opatów, wzdłuż drogi numer 74 powstanie 4-kilometrowy chodnik. Ogłoszony został właśnie przetarg na tę inwestycję. Jak informuje Małgorzata Pawelec-Buras z kieleckiego oddziału GDDKiA, chodnik będzie szeroki na 1,5 metra i będzie usytuowany po lewej stronie drogi krajowej 74, biegnącej w kierunku Ożarowa. Projekt zakłada między innymi przebudowę zatok autobusowych, przepustów, rowów i elementów kanalizacji deszczowej.

Inwestycja zostanie wykonana w ramach programu likwidacji miejsc niebezpiecznych.

Reklama