Przewodnik w Hucie Szklanej bezpłatnie oprowadzi po świętokrzyskich atrakcjach

Data publikacji: 12.07.2020 08:45
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Huta Szklana. Osada Średniowieczna

Huta Szklana. Osada Średniowieczna
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Możliwość bezpłatnego skorzystania z usług przewodnika i odkrycie z nim wyjątkowych miejsc, jak Osada Średniowieczna, Święty Krzyż czy gołoborze. To założenie Świętokrzyskiego Free Tour’u. Z usługi tej można skorzystać w wakacyjne soboty i niedziele.

Katarzyna Witkowska z Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach podkreśla, że turyści będą musieli jedynie pokryć koszty biletów wstępu do Osady Średniowiecznej i Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

- Świętokrzyski Free Tour jest to również plan pobytu w Górach Świętokrzyskich. Turyści spotykają się na parkingu w Hucie Szklanej. Tu czeka na nich przewodnik. Razem z nim zwiedzają Osadę Średniowieczną, następnie udają się Świętokrzyskim Parkiem Narodowym na Święty Krzyż, gdzie też zwiedzają kompleks klasztorny, mogą też wejść na platformę widokową, z której mogą podziwiać gołoborze - opisuje.

Na taką wędrówkę warto sobie zarezerwować minimum trzy godziny. Wyprawa z bezpłatną usługą przewodnika, zarówno w sobotę jak i w niedzielę, rozpoczyna się o godzinie 13, na parkingu w Hucie Szklanej. Nie trzeba się wcześniej zapisywać.

Katarzyna Witkowska zachęca do skorzystania z tej formy zwiedzania.

- Nasi goście, nie płacąc za tę usługę, mogą się dowiedzieć wielu ciekawych informacji dotyczących historii czy przyrody, których sami mogą nie doczytać w materiałach zamieszczanych w przewodnikach czy w internecie. Mają też okazję dopytać o jakieś interesujące ich kwestie - zaznacza.

Jak wynika z danych opublikowanych przez Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach, na parkingu w Hucie Szklanej od początku roku zatrzymało się już około 22 tys. osób.

Reklama