Przez Brusznię, Grabinę i Dalnię aż do Karczówki. Spacer z Geoparkiem

Data publikacji: 09.08.2020 10:38
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.08.2020. Kielce. Akcja KielceNaturalnie. Spacer z Geoparkiem

09.08.2020. Kielce. Akcja KielceNaturalnie. Spacer z Geoparkiem
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kilkukilometrową trasę pokonają dzisiaj piechurzy, którzy biorą udział w rajdzie w ramach akcji KielceNaturalnie. Uczestnicy o godzinie 10.00 wyruszyli sprzed kościoła pw. Przemienienia Pańskiego w stronę Karczówki.

09.08.2020. Kielce. Akcja KielceNaturalnie. Spacer z GeoparkiemFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Michał Poros, kierownik Centrum Geoedukacji w Geoparku Kielce informuje, że Białogon ma bardzo bogatą tradycję, a także historię. - Powiemy między innymi o hutnictwie oraz o górnictwie. Nasza trasa wiedzie bowiem przez Brusznię, Grabinę i Dalnię aż do Karczówki. Na tym terenie występowały złoża, przede wszystkim ołowiu i srebra - mówi.

Podczas spaceru piechurzy poznają także ciekawostki związane z wodą w Kielcach. - Przechodzimy bowiem przez obszar Siedmiu Źródeł, a więc tego głównego ujęcia wody pitnej dla miasta. Pod względem jakości to ponoć najlepsza woda w Polsce - dodaje.

Na spacer wybrała się między innymi pani Anna z mężem. - Chcieliśmy wyjść z domu i przy okazji dowiedzieć się czegoś ciekawego. Jak się okazuje, w Kielcach coś fajnego się dzieje. Są spacery historyczne oraz te w ramach akcji KielceNaturalnie. To bardzo ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu. Co prawda jesteśmy po raz pierwszy na tym spacerze, jednak nie ostatni - mówi.

Spacer jest płatny. Aby wziąć nim udział trzeba wpłacić 5 zł. Wszystkie informacje na ten temat znajdują się na stronie Geoparku. W przyszłym tygodniu chętni zwiedzą Ogród Botaniczny w Kielcach.

09.08.2020. Kielce. Akcja KielceNaturalnie. Spacer z GeoparkiemFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Reklama