Przez tydzień przyroda będzie najważniejsza

Data publikacji: 04.06.2021 15:09
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jacek Koba / Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu

Jak dbać o środowisko? Dlaczego potrzebne są nam czyste powietrze i woda? Te tematy zostaną poruszone podczas przygotowanego przez kielecki ratusz „Tygodnia energii z przyrodą”.

Jak zapowiadają organizatorzy, akcja będzie idealną okazją do zaznajomienia szerszego grona kielczan z tematyką ochrony przyrody i budowaniem właściwych postaw proekologicznych.
Aneta Boroń, kierownik referatu kształtowania środowiska i zarządzania zielenią miejską w kieleckim ratuszu zapewnia, że program imprezy jest niezwykle bogaty.

- Mieszkańcy Kielc będą mogli odwiedzić kilka instytucji, takich jak Muzeum Zabawek i Zabawy, Instytut Dizajnu, Centrum Nauki Geonatura. Osoby, które do nich zawitają będą mogły wziąć udział w spotkaniach, warsztatach, szkoleniach, grach i zabawach edukacyjnych, a także konkursach. Choć zajęcia są skierowane do młodszych odbiorców, to do udziału zapraszamy wszystkich mieszkańców Kielc w każdym wieku - mówi.

W organizację wydarzeń zaangażowały się m.in.: Nadleśnictwo Kielce, kielecka Straż Miejska, Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Leśnicy będą prowadzić zajęcia na ścieżce dydaktycznej w rezerwacie Sufraganiec, informuje Anna Wojkowska-Klata z nadleśnictwa.

- Będziemy poruszać zagadnienia związane z ochroną środowiska naturalnego, otaczającą przyrodą, a także lasem. Ponadto, uczestnicy będą mogli zdobyć wiedzę na temat pomników przyrody i zwierząt żyjących w lesie - tłumaczy.

Warsztaty organizowane przez Nadleśnictwo Kielce będą prowadzone w dniu 9 czerwca w godz. od 9.00 do 14.00.

Tydzień energii z przyrodą potrwa do 12 czerwca. Szczegółowy harmonogram atrakcji można na stronie kieleckiego urzędu miasta.

Reklama