Przy sandomierskim szpitalu ma powstać nowy parking

Data publikacji: 14.09.2021 14:15
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.09.2021. Sandomierz. Parking przy Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego

14.09.2021. Sandomierz. Parking przy Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Prawie 200 nowych miejsc parkingowych może powstać przy Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu. Starostwo Powiatowe złożyło wniosek o dofinansowanie inwestycji z Funduszu Inwestycji Strategicznych.

Teraz znalezienie miejsca przy szpitalu często graniczy z cudem. Z tego powodu przyległe uliczki zastawione są samochodami. Kierowcy się denerwują, zmuszeni są parkować daleko od budynku szpitalnego, a i tam nie zawsze się uda.

- Przyjechałam tu z dzieckiem, spieszę się, a nie mam już czasu jeździć wokół, aby coś znaleźć, dlatego zaparkowałam wzdłuż ulicy. Wiem, że nieprawidłowo, ale teraz nie mam wyjścia. Większy parking jest tu konieczny - powiedziała nam jedna z młodych mam.

Jak poinformował starosta sandomierski Marcin Piwnik, w założeniach jest przebudowa parkingu naprzeciwko Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i budowa nowego parkingu na terenach zielonych przy nowym pawilonie psychiatrii. Nowe miejsca parkingowe powstaną także pod pawilonem neurologii w stronę siedziby filii UJK, co wiązałoby się również z przebudową drogi wewnętrznej w tym miejscu.

Szacowany koszt prac to 6 mln zł, w czym uwzględnione jest również odwodnienie wszystkich parkingów oraz zainstalowanie nowego oświetlenia.

Powiat stara się o 95 proc. dofinansowanie tej inwestycji. Wniosek jest jednym z 16 złożonych przez starostwo w ramach Polskiego Ładu.

14.09.2021. Sandomierz. Parking przy Szpitalu Specjalistycznym Ducha ŚwiętegoFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Reklama