Przybywa miejsc dla chorych na COVID-19. Kolejny szpital tylko dla zakażonych koronawirusem

Data publikacji: 26.10.2020 10:18
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Szpital Kielecki św. Aleksandra

Kielce. Szpital Kielecki św. Aleksandra
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kolejny świętokrzyski szpital został wyodrębniony wyłącznie do leczenia pacjentów zakażonych koronawirusem. To Szpital Kielecki Świętego Aleksandra przy ulicy Kościuszki.

Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski, informuje, że w tej lecznicy trwają już przenosiny pacjentów.

- W sumie ten szpital dysponuje 215 łóżkami i wszystkie od będą przeznaczone do leczenia zakażonych koronawirusem. Ta placówka już jest w trakcie przeorganizowywania swojej pracy. Pacjenci nie zarażeni patogenem przewożeni są do szpitala w Jędrzejowie, który jest prowadzony przez tę samą firmę, co szpital przy ulicy Kościuszki w Kielcach - wyjaśnia wojewoda.

Jak dodaje Zbigniew Koniusz dzisiaj o 207 miejsc zwiększyła się także baza łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19 w Szpitalu Powiatowym w Busku-Zdroju.

- Ten szpital miał okres dostosowawczy, który skończył się właśnie dzisiaj. Stąd od dziś ta lecznica w całości jest dostępna wyłącznie do leczenia pacjentów z COVID-19. Z kolei w przypadku buskich sanatoriów, w gotowości mieliśmy postawione dwa z nich. Chodzi o sanatoria Mikołaj i Oblęgorek. Jednak po analizach i ustaleniu z  prezesem uzdrowiska, na razie tylko Sanatorium Mikołaj będzie leczyło zakażonych SARS-CoV-2 - dodał Zbigniew Koniusz.

W sanatorium Mikołaj jest w sumie 100 łóżek, w sanatoriom Oblęgorek prawdopodobnie będzie natomiast izolatorium.

W sumie w województwie świętokrzyskim jest ponad tysiąc miejsc dla leczenia chorych na COVID-19.

Reklama