Przyczyny tragicznego wybuchu w skarżyskim MESKO wciąż nieznane

Data publikacji: 13.09.2021 13:14
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.09.2021. Skarżysko-Kamienna. Zakłady MESKO

08.09.2021. Skarżysko-Kamienna. Zakłady MESKO
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Nadal nie wiadomo dlaczego doszło do tragicznego wybuchu w skarżyskim MESKO, w którym zginęła 41-letnia kobieta. Śledztwo w tej sprawie prowadzi skarżyska prokuratura.

Jak dotychczas ustalono tuż po rozpoczęciu pierwszej zmiany w suszarni spłonek nastąpił wybuch. Do eksplozji doszło w momencie, kiedy pracownica przenosiła pudełko ze spłonkami. Wówczas z nieznanych jeszcze przyczyn nastąpił wybuch.

W wyniku poniesionych obrażeń kobieta zmarła. Sekcję zwłok, przeprowadzono w piątek po południu.

Prokurator Tomasz Rurarz, który uczestniczył w sekcji, informuje, że na razie można tylko wstępnie mówić o przyczynie zgonu.

- Wiadomo, że obrażenia to wynik eksplozji. Wybuch spłonek i siła uderzeniowa spowodowały, że tkanki uległy znacznemu rozerwaniu, nastąpił rozległy krwotok i doszło do wykrwawienia organizmu.  Szczegółowy protokół z sekcji będzie znany w środę. Teraz prokuratura prowadzi przesłuchanie świadków i analizuje dokumenty, również te dotyczące szkoleń z zakresu bezpieczeństwa.

Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi także Państwowa Inspekcja Pracy oraz wewnętrzna komisja powołana przez MESKO. Kontrolę zewnętrzną zapowiada także Ministerstwo Obrony Narodowej.

Reklama