Przyjdź po darmową książkę

Data publikacji: 11.05.2021 06:34
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wiktor Taszlow / Radio Kielce

Ponad 200 książek o różnorodnej tematyce będzie można dzisiaj otrzymać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sandomierzu. Z okazji Tygodnia Bibliotek odbędzie się kiermasz, ale na innych zasadach, niż poprzednie.

Książki nie będą sprzedawane. Każdy będzie mógł zabrać ze sobą do domu wybraną pozycję, nie płacąc za nią ani złotówki. Marta Chorab, pracownica biblioteki powiedziała, że pomysł udostępnienia książek za darmo wynika z pandemii, która spowodowała większe zainteresowanie książkami.

- Czytanie jest teraz bardziej popularne, więc będzie to taki gest solidarności książnicy z pasjonatami dobrej lektury - dodała.

Zainteresowani będą mogli wybierać m.in. w dziełach wybitnych polskich klasyków, takich jak Juliusz Słowacki, Adam Mickiewicz, Cyprian Kamil Norwid oraz innych polskich autorów. Ponadto, czytelnicy będą mieć duży wybór książek z historii Polski oraz z historii powszechnej, będą również pozycje z historii sztuki. Wszystkie książki pochodzą od darczyńców, którzy wspierają bibliotekę w Sandomierzu.

Stoisko z bezpłatnymi książkami zostanie otwarte o godzinie 10.

Reklama