PTTK w Starachowicach świętuje jubileusz

Data publikacji: 26.09.2020 12:34
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach

Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach
Fot. Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach/Facebook

70 lat działalności świętuje Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w Starachowicach. Sposobem na uczczenie tego dnia były wędrówki piesze i rowerowe oraz zasadzenie dębu pamięci.

Jak mówi Krzysztof Kasprzyk z Międzyszkolnego Oddziału PTTK w Starachowicach, od czterech lat w rocznicę powstania towarzystwa organizowany jest złaz turystyczny „Od dziadka do gagatka”.

- Rano w drogę wyruszyło kilka grup, uczestnicy szli ze Starachowic i Stykowa, ruszyła też grupa rowerowa i drezynową. Wszyscy spotkali się w Lipiu. Przy ognisku była okazja do integracji.
Spotkanie poprzedzone zostało zasadzeniem dębu pamięci, który przekazało Nadleśnictwo Starachowice. Drzewo zostało wybrane nieprzypadkowo - mówi zastępca nadleśniczego Grzegorz Wachnicki.

- Dąb to symbol trwałości i niezłomności oraz najszlachetniejszych cech ducha. Przekładając to na działalność PTTK można stwierdzić, że ich wytrzymałość w wędrówkach i pokazywaniu piękna Polski wymaga takich samych zalet.

Grzegorz Wachnicki dodał, że członkowie PTTK są bardzo zdyscyplinowanymi turystami, często ich szlaki wiodą po drogach leśnych i zawsze zachowują szacunek do przyrody i pracy leśników.

Wśród uczestników dzisiejszej wyprawy byli i młodsi i starsi, jak podkreślali, udział w spotkaniach i wycieczkach pozwala im poznać najbliższa okolicę, ale także dalsze zakątki kraju.

Dziś także kilka osób odebrało legitymacje członkowskie PTTK, łącznie starachowicki oddział zrzesza 280 osób.

Tagi do tego wpisu
Reklama