Puchar marszałka dla Pactum Scyzorów

Data publikacji: 25.10.2020 19:11
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Sport
24.10.2020 Suchedniów. Mecz Pactum Scyzory Kielce - Toyota Górnik Wałbrzych

24.10.2020 Suchedniów. Mecz Pactum Scyzory Kielce - Toyota Górnik Wałbrzych
Fot. Maciej Makuła / Radio Kielce

Drużyna Pactum Scyzory Kielce zwyciężyła w VIII Turnieju Koszykówki na Wózkach o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. II miejsce wywalczyła kadra Polski do lat 22, a na najniższym stopniu podium stanęła ekipa Toyota Górnik Wałbrzych.

- Wygrana cieszy, ale było naprawdę ciężko. Kadra juniorska dała nam w kość i każdy punkt musieliśmy wyrwać młodym zawodnikom. Mam nadzieję, że ci chłopcy będą się rozwijać jak należy i będą godnie reprezentować nasz kraj w zawodach międzynarodowych - powiedział zawodnik Pactum Scyzorów Jarosław Świeboda.

- Zagraliśmy dobre zawody, chociaż w końcówce meczu ze Scyzorami zabrakło nam doświadczenia. Liczę na to, że z tego turnieju wyciągniemy wnioski i będziemy grać jeszcze lepiej - stwierdził zawodnik kadry U22, na co dzień grający w kieleckim zespole Szymon Moćko.

W najlepszej piątce turnieju znaleźli się Jan Szymczak z Pactum Scyzorów, Szymon Moćko i Sebastian Rybak z kadry U22 oraz Marcin Balcerowski i Bartosz Przewłocki z Toyoty Górnika Wałbrzych. Najskuteczniejszym zawodnikiem został reprezentant Polski Szymon Gładysz, który zdobył 69 punktów.

Podobne wiadomości
Reklama