Pułkownik Chabielski pożegnał się z jednostką w Kielcach

Data publikacji: 30.09.2021 17:21
Autor: Monika Miller / Kategoria: Strefa munduru
30.09.2021. Kielce. Przekazanie obowiązków komendanta CPdMZ

30.09.2021. Kielce. Przekazanie obowiązków komendanta CPdMZ
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Ppłk Jarosław Zdanowicz od dzisiaj pełni obowiązki komendanta Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Zastąpił na tym stanowisku płk Pawła Chabielskiego, który dziś oficjalnie pożegnał się ze współpracownikami. Będzie pełnił służbę w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych.

Płk Paweł Chabielski sprawował tę funkcję od listopada 2017 roku. Jak zaznacza, miał wówczas wizję zbudowania dobrego wizerunku jednostki nie tylko w kraju, ale także na arenie międzynarodowej.

- Udało się to nam bez najmniejszego problemu. Braliśmy udział w konferencjach, szkoleniach i ćwiczeniach międzynarodowych. Trzeba jednak zauważyć, że wysiłek naszych żołnierzy i pracowników był ogromny - zaznacza.

Od dziś jego obowiązki będzie pełnił ppłk Jarosław Zdanowicz. Jak przyznaje, jest to dla niego ogromny zaszczyt.

- Zdaję sobie jednak sprawę z faktu, że jest to bardzo duża odpowiedzialność, ponieważ służą tu żołnierze, którzy przebywają na misjach w Kosowie i Libanie. Jestem szczęśliwy, że przynajmniej przez jakiś czas będę mógł dowodzić tą jednostką - zaznacza.

Senator PiS Jarosław Rusiecki, przewodniczący senackiej komisji obrony narodowej zauważa, że czas, w którym jednostką dowodził płk Paweł Chabielski obfitował tam w ważne wydarzenia.

- W tym czasie żołnierze w ramach misji ONZ wrócili do Libanu. W tym czasie zostały uruchomione nowe kontyngenty wojskowe w Turcji i Islandii. Wszystkie kursy, które przygotowywały armię do wyjazdów, pod okiem realizowane były na bardzo wysokim poziomie - zauważa.

W pożegnaniu płk Pawła Chabielskiego udział wziął m.in. prezydent Kielc Bogdan Wenta, który podziękował ustępującemu dowódcy za współpracę.

Na razie nie wiadomo, kto będzie nowym, stałym szefem jednostki. Decyzje powinny zapaść jeszcze w tym roku.

Reklama