Punkty szczepień przeciw COVID-19 niemal w całym regionie

Data publikacji: 18.12.2020 18:07
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Pixabay

Ponad 91 proc. mieszkańców województwa świętokrzyskiego ma już zapewniony dostęp do punktu szczepień przeciw COVID-19 blisko swojego domu.

Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że fundusz zakończył trwający od 4 grudnia nabór do Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Najwięcej wniosków złożyły placówki podstawowej opieki medycznej.

- W województwie świętokrzyskim na 102 gminy aż w 86 zostały złożone wnioski i przeszły one pozytywną kwalifikację. Biorąc pod uwagę populację, dostęp do miejsca szczepienia blisko swojego miejsca zamieszkania, ma już ponad 91 proc. mieszkańców świętokrzyskiego - mówi Małgorzata Kiebzak.

Placówki wyłonione w naborze mają być gotowe organizacyjnie i kadrowo do wykonania szczepień do 28 grudnia. Z tego powodu ostateczna lista miejsc, w których będą przeprowadzane szczepienia, może się jeszcze zmienić.

Jak dodaje Małgorzata Kiebzak, świętokrzyski oddział NFZ rozpoczął dodatkowe, lokalne nabory do Narodowego Programu Szczepień.

- Nabory są prowadzone w konkretnych gminach, w których jeszcze nie ma punktu szczepień lub tam, gdzie punkty już zostały wyłonione, ale gmina ma duży potencjał i są w niej zainteresowani świadczeniodawcy. Oddział przyjmuje formularze zgłoszeniowe do 22 grudnia, do północy, a ich ocena potrwa do 24 grudnia - dodała Małgorzata Kiebzak.

Dla placówek medycznych, które chcą zgłosić się do drugiej tury naboru do Narodowego Funduszu Zdrowia, świętokrzyski oddział funduszu uruchomił konsultacje telefoniczne i na miejscu, w siedzibie oddziału przy ul. Jana Pawła II 9 w Kielcach. W sobotę (19 grudnia) można dzwonić w godzinach 8.00- 15.00, a w poniedziałek i wtorek od 8.00 do 18.00.

Numery telefonów do tej instytucji, to 41 36 46 246 lub 41 36 46 234.

Reklama