RADIO BIAŁYSTOK. 457 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej - 6 migrantów zatrzymanych

Data publikacji: 23.10.2021 10:40
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: Radio Białystok, PAP


Fot. Straż Graniczna / Twitter

W piątek (22.10) strażnicy graniczni odnotowali 457 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano sześciu nielegalnych imigrantów - poinformowała Straż Graniczna.

Jak podała w sobotę (23.10) rano na Twitterze Straż Graniczna, wśród zatrzymanych jest czterech obywateli Kuby i dwóch obywateli Syrii. Pozostałym próbom strażnicy zapobiegli. Za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy funkcjonariusze SG zatrzymali w piątek trzech cudzoziemców.

Od początku października odnotowano już około 12,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Z informacji przekazanych przez SG wynika też, że w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców przebywa 1,7 tys. osób.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Reklama