RADIO DLA CIEBIE. Skuszew pod Wyszkowem. Zginął rowerzysta potrącony przez auto, kierowca miał 1,5 promila

Data publikacji: 12.09.2021 21:20
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: Radio dla Ciebie


Fot. Radio dla Ciebie

W niedzielę przed południem auto potrąciło 59-letniego rowerzystę na drodze krajowej nr 62 w Skuszewie w powiecie wyszkowskim na Mazowszu. Mężczyzna zginął na miejscu. Kierowca odjechał z miejsca wypadku, ale później zgłosił się na komendę. W wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu.

Oficer prasowy komendanta powiatowego Policji w Wyszkowie kom. Damian Wroczyński powiedział, że do śmiertelnego potrącenia rowerzysty doszło ok. godz. 11.25 w niedzielę na dk 62 w miejscowości Skuszew.

- Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł 59-letni rowerzysta - dodał.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że prawdopodobnym sprawcą wypadku drogowego jest kierowca samochodu osobowego, który wykonywał manewr wyprzedzania dwóch innych pojazdów. W wyniku tego manewru, zahaczył rowerzystę, po czym oddalił się z miejsca - poinformował kom. Wroczyński.

- Ten mężczyzna stawił się do komendy powiatowej policji w Wyszkowie. Jest to 21-letni mieszkaniec gminy Wyszków. Aktualnie wykonywane są z nim czynności. W chwili, kiedy się stawił do komendy, został zbadany na zawartość alkoholu. Miał 1,5 promila alkoholu - relacjonował policjant.

- Ale 21-latek twierdzi, że prowadził na trzeźwo - dodał Wroczyński. - Tłumaczył, że spożywał alkohol po zdarzeniu drogowym. Dlatego teraz zostanie pobrana mu krew do badań, natomiast należy pamiętać, że w sytuacji, kiedy sprawca oddala się z miejsca wypadku, jest traktowany, jakby był pod wpływem alkoholu i kara wynosi do 12 lat – mówił.

Przebieg i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci. Przesłuchują świadków, zabezpieczają ślady. Czynności prowadzone są pod nadzorem prokuratora.

Reklama