RADIO DLA CIEBIE. Tydzień głodówki pacjentów ośrodka w Gostyninie. Jest porozumienie

Data publikacji: 30.06.2020 17:20
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: Radio dla Ciebie
Komentarze
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Radio dla Ciebie

W nocy z poniedziałku na wtorek zakończył się strajk głodowy pacjentów ośrodka dla szczególnie niebezpiecznych przestępców w Gostyninie. Protest przeciwko warunkom panującym w placówce trwał tydzień.

Około północy zostało zawarte porozumienie pomiędzy głodującymi pacjentami a dyrekcją Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie – dowiedziało się Radio dla Ciebie. Informację potwierdziła Agnieszka Jędrzejczak – wicedyrektor placówki, jednak nie zdradziła szczegółów.

22 czerwca pacjenci rozpoczęli protest w związku z trudnymi ich zdaniem warunkami, w jakich przebywali – bez dostępu świeżego powietrza, w przeludnionych pokojach, gdzie temperatura dochodzi do 30 stopni. Z powodu epidemii koronawirusa nie mają kontaktu z bliskimi, czy np. możliwości zrobienia zakupów za pośrednictwem kuriera. – Dlatego protest nie dziwi – przyznała wówczas Ewa Dawidziuk z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

W ramach protestu ponad 30 pacjentów ośrodka w Gostynienie przez tydzień odmawiało przyjmowania posiłków. W placówce dla osób uznawanych za szczególnie niebezpieczne dla społeczeństwa pierwotnie miało przebywać 20 pacjentów – w tej chwili jest ich 90.

Reklama