RADIO DLA CIEBIE. Warszawa. Koniec z przekraczaniem prędkości na ekspresówkach?

Data publikacji: 14.09.2021 12:35
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: Radio Dla Ciebie
Droga ekspersowa S8

Droga ekspersowa S8
Fot. GDDKiA Warszawa

Koniec złej sławy warszawskiej S8? Odcinkowy Pomiar Prędkości powinien być uruchomiony do końca października. Ma sprawić, że kierowcy zwolnią i nareszcie będzie mniej kolizji. Na razie nie ma dnia bez stłuczki i korków. Tymczasem na S2 na zielone światło od miasta czekają fotoradary.

- Prędkość będzie wyliczana automatycznie na podstawie czasu wjazdu i czasu wyjazdu z kontrolowanego odcinka drogi, czyli będzie wyliczana średnia prędkość, z jaką poruszał się pojazd - mówi nam rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Monika Niżniak.

- Prace są na ukończeniu - informuje rzeczniczka.

- W tym momencie wykonawca prowadzi z zarządcą drogi, a więc Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad ustalenia dotyczące projektów energetycznych, natomiast realizacja tych głównych prac związanych z montażem już samych elementów urządzeń Odcinkowych Pomiarów Prędkości ma nastąpić na przełomie września i października - dodaje.

Pomiary będą prowadzone na odcinku między węzłem Łabiszyńska a węzłem Piłsudskiego.

Natomiast takich urządzeń nie będzie na Południowej Obwodnicy Warszawy. Mają być tam fotoradary.

- Główny Inspektorat Transportu Drogowego czeka na zielone światło z miasta - mówi nam Monika Niżniak.

- GITD jest gotowe w każdej chwili rozpocząć montaż dwóch stacjonarnych urządzeń rejestrujących prędkość, które mogłyby zostać zlokalizowane przed tunelem POW na trasie S2. Wprowadzenie kontroli z wykorzystaniem tego urządzenia zostało ustalone z zarządcą drogi, czyli Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad - wyjaśnia.

Rzeczniczka zaprzecza doniesieniom, że urządzenia odcinkowego pomiaru prędkości zdjęto z A1 po to, by je zamontować na S2. Wyjaśnia, że na odcinku między Częstochową a Kamieńskiem został wyłączone z powodu zmiany organizacji ruchu.

Reklama