RADIO GDAŃSK. Koronawirus w Lechii: Zakażony jeden z zagranicznych zawodników, rzecznik: "Potwierdzamy, nie trenujemy"

Data publikacji: 04.08.2020 16:32
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: Radio Gdańsk
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
21.09.2019 / Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Piłkarz Lechii zakażony koronawirusem. Informację jako pierwszy za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał dziennikarz sportowy Tomasz Włodarczyk. Chodzi o zawodnika zagranicznego. Rzecznik klubu potwierdza: - jeden zawodnik jest zakażony koronawirusem. Nie możemy powiedzieć kto. Czekamy na zalecenia sanepidu, a treningi zostały zawieszone.

Piłkarze Lechii przebywają na zgrupowaniu w podwarszawskim Sochocinie, gdzie przygotowują się do nowego sezonu. Mieli tam pozostać do 8 sierpnia i rozegrać sparing z Rakowem Częstochowa. Dalsze grupowe zajęcia stanęły jednak pod znakiem zapytania, po tym jak COVID-19 wykryto u jednego z zawodników.

CO DALEJ?

Chodzi o piłkarza zagranicznego, ale jego personaliów nie podano. Piłkarz mógł zakazić się koronawirusem podczas tygodniowego urlopu, na którym drużyna przebywała po rozegranym finale piłkarskiego Pucharu Polski 24 lipca. Wtorkowy trening został odwołany, a zawodnicy - zdaniem Tomasza Włodarczyka - pozostali w hotelowych pokojach.

- Jeden zawodnik jest zakażony koronawirusem. Nie możemy powiedzieć kto. Czekamy na zalecenia sanepidu, a treningi zostały zawieszone - powiedział nam Arkadiusz Bruliński. 

W PŁOCKU TEŻ COVID

To już drugi przypadek COVID-19 w PKO Ekstraklasie. Kilka dni temu koronawirusa zdiagnozowano u jednego z piłkarzy Wisły Płock. Drużyna została wysłana na kwarantannę, a ponowne wyniki testów otrzyma pod koniec tygodnia i wtedy zostanie podjęta decyzja o ewentualnym wznowieniu treningów.

Reklama