RADIO GDAŃSK. W Gdańsku przybyło pięć nowych platanów. Posadzili je świeżo upieczeni rodzice

Data publikacji: 24.10.2021 14:20
Kategoria: Wiadomości z kraju


Fot. Aleksandra Nietopiel / Radio Gdańsk

Platany na pamiątkę narodzin dzieci. W pięciu miejscach w Gdańsku ponownie odbyła się akcja "Gaje Matek i Ojców". Uhonorowano dzieci, które przyszły na świat w 2020 roku.

Gdańszczanie posadzili pięć drzew na pamiątkę narodzin swoich dzieci. Platany pojawiły się - jak co roku - w pięciu lokalizacjach: w Parku Reagana, przy ul. 3 Maja w Śródmieściu, przy ul. Augustowskiej na południu Gdańska, w Oliwie i na Żabiance.

DZIEWIĄTA ODSŁONA AKCJI

- Akcja obywa się już po raz dziewiąty. Co roku sadzimy jedno drzewo w pięciu miejscach i jest to platan. Rodzice pomagają przy sadzeniu, dajemy też dyplom, na którym wypisane jest imię dziecka – mówi Aleksandra Woźnicka z Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Rodzice z chęcią dołączają do "Gaju Matek i Ojców". - Syn urodził się w zeszłym roku. Jak mówią, że ojciec musi spłodzić syna, posadzić drzewo i wybudować dom, to pierwszy etap już za nami. Dzisiaj z synem sadzimy drzewo ku radości kolejnych pokoleń, by rosło i cieszyło oko – mówi pan Adam, który z żoną i synkiem Maksem przyjechali sadzić drzewo na Żabiance z Gdyni. Maluch urodził się w Gdańsku.

ATRAKCJA I PAMIĄTKA

- Przyszedłem z moją córką Antoniną. Chcemy uhonorować wszystkie gdańszczanki i gdańszczan, którzy urodzili się w ubiegłym roku. Tośka co prawda przyszła na świat w Kartuzach, ale mieszka z nami w Gdańsku. Myślę, że będzie to atrakcja i fajna pamiątka – mówi pan Łukasz.

W ubiegłym roku w Gdańsku urodziło się 5331 gdańszczanek i gdańszczan. Najpopularniejsze imiona wybierane przez rodziców to Zofia i Jakub.

Reklama