RADIO OLSZTYN. Rozwikłano sprawę zabójstwa sprzed 14 lat. Morderca trafił do aresztu

Data publikacji: 25.10.2021 22:34
Kategoria: Wiadomości z kraju


Fot. Radio Olsztyn

Śledztwo policjantów ze Szczytna i kryminalnych z komendy wojewódzkiej w Olsztynie wyjaśniło, po 14 latach, sprawę zabójstwa w miejscowości Kadzidło w powiecie ostrołęckim.

Ciało ofiary dopiero rok po zabójstwie znaleźli wędkarze w zupełnie innym miejscu,na dnie jeziora Świętajno na Mazurach – relacjonuje Izabela Cyganiuk z policji w Szczytnie.

- Kilka miesięcy temu pojawiły się nowe okoliczności w sprawie zabójstwa 42-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego. Praca mundurowych koordynowana przez prokuraturę w Szczytnie doprowadziła do wytypowania i zatrzymania sprawcy tej zbrodni. W miejscowości Goworowo, w powiecie ostrołęckim, zatrzymano podejrzanego o dokonanie 14 lat temu zbrodni. 41-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego przyznał się do winy - dodaje. 

W chwili popełnienia morderstwa miał 27 lat, a motywy jego działania wynikały z prywatnych relacji z ofiarą. Na wniosek śledczych sąd rejonowy w Szczytnie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. 41-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Reklama