RADIO PIK. Chciał doprowadzić do eksplozji gazu w kamienicy. Wszystko przygotował

Data publikacji: 08.04.2021 07:07
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: Radio PIK
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. ms.gov.pl

Sąd aresztował na trzy miesiące 55-letniego mieszkańca Tucholi, który po pijanemu chciał spowodować eksplozję gazu w kamienicy.

Zatrzymanemu postawiono zarzut sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia utraty życia i zdrowia mieszkańców oraz zniszczenia mienia o znacznych rozmiarach. - Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego areszt. Za popełnione przestępstwo grozi mu do ośmiu lat więzienia - informuje oficer prasowy tucholskiej Komendy Powiatowej Policji mł. asp. Bartosz Wiese.

Do incydentu doszło w sobotę późnym wieczorem. Policjanci zostali wezwani w związku z zakłócaniem porządku przez pijanego mieszkańca kamienicy na tucholskiej starówce. Mężczyzna był pobudzony i agresywny, nawet w obecności funkcjonariuszy nie chciał się uspokoić. Policjanci zdecydowali o umieszczeniu go w policyjnym areszcie, aby wytrzeźwiał. W komendzie mężczyzna wielokrotnie powtarzał, aby policjanci sprawdzili jego mieszkanie.

- Policjanci natychmiast wrócili na miejsce. Przed kamienicą stało już kilka osób, informujących o silnym zapachu gazu dochodzącym z mieszkania zatrzymanego. Funkcjonariusze zamknęli główny zawór doprowadzający gaz i ewakuowali ponad 20 mieszkańców. Przybyli strażacy stwierdzili bardzo wysokie stężenie gazu - relacjonuje mł. asp. Wiese.

Po wywietrzeniu mieszkania okazało się, że wąż doprowadzający gaz do kuchenki został celowo uszkodzony. Włączony został również piekarnik elektryczny, a na klatce schodowej, przy licznikach gazowych stał zapalony znicz.
Reklama