RADIO PIK. CSWOT w Toruniu przeprowadziło po raz pierwszy szkolenie saperskie

Data publikacji: 14.09.2021 10:35
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: Radio PIK

 
Fot. CSWOT Toruniu / Radio Pik

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu przeprowadziło po raz pierwszy kurs podstawowy dla kandydatów na instruktorów w grupie szkoleniowej saperskiej i inżynierii wojskowej. Szkolenie ukończyło 20 terytorialsów.

- Jest to nasz pierwszy i pilotażowy kurs w grupie saperskiej i inżynierii wojskowej jaki realizujemy w CSWOT - mówi major Dariusz Dziennik starszy wykładowca Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej.

W pierwszym tygodniu szkolenia terytorialsi poznawali tajniki wysadzania, niszczenia elementów, budowania zapór terenowych oraz działania z materiałem wybuchowym. W drugim tygodniu szkolenia wiedza kursantów ukierunkowana została na działania minerskie. W czasie tych zajęć szkoleni zapoznawani byli z budową i rodzajami min, ustawianiem pól minowych oraz zasadami ich pokonywania.

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego, ps. „Trzaska” w Toruniu realizuje swoje zadania już od 2018 roku. Jednostka zajmuje się

przygotowaniem żołnierzy, zarówno Terytorialnej Służby Wojskowej, jak i żołnierzy zawodowych, do funkcji dowódczych oraz instruktorsko-specjalistycznych w strukturach Brygad Obrony Terytorialnej.

adv adv
Wiadomości
Reklama