RADIO PIK. Koniec z „papierowym leczeniem". E-skierowania premiowane przez NFZ

Data publikacji: 07.07.2020 21:30
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: Radio PiK


Fot. Radio Pik

Narodowy Fundusz Zdrowia będzie wspierał te placówki, które idą z duchem czasu i odchodzą od skierowań wystawianych w formie papierowej.

- Taką możliwość wprowadzają podpisane wczoraj nowelizacje zarządzeń prezesa NFZ - informuje Barbara Nawrocka, rzeczniczka kujawsko-pomorskiego NFZ.

- Zmiany dają możliwość premiowania - poprzez zwiększenie poziomu finansowania tych placówek POZ, których lekarze będą wystawić e-skierowania na ambulatoryjne leczenie specjalistyczne oraz leczenie szpitalne, w miejsce dotychczas stosowanych tradycyjnych, papierowych skierowań - dodaje.

Dodatkowo premiowane będzie umówienie porady w AOS (ambulatoryjna opieka specjalistyczna - przyp. red.) na podstawie wystawionego e-skierowania w ciągu 2 godzin od momentu jego wystawienia.

- To kolejne z rozwiązań, promujących wdrożenie e-usług w ochronie zdrowia, które wpisują się w model płacenia za wynik – podkreśla Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

– E-skierowanie to kolejny po e-recepcie elektroniczny dokument, który umożliwia pełną, elektroniczną obsługę procesu skierowania na leczenie – od momentu wystawienia skierowania do momentu realizacji - mówi. 

Zmiany dotyczyć będą świadczeń udzielanych po 1 lipca.

Reklama