RADIO SZCZECIN. Sprzęt zarekwirowany przestępcom trafił m.in. do szczecińskich szpitali

Data publikacji: 22.02.2021 20:30
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: Radio Szczecin
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Radio Szczecin

Zabawki, sprzęt AGD, komputery, a także meble, które zostały zarekwirowane w czasie śledztwa trafiły do szczecińskich szpitali i policji.

Sprzęt w znacznej swojej części służył jednej z rozbitych grup przestępczych, która wyłudziła kilkadziesiąt milionów podatku VAT - mówi Małgorzata Zapolnik z Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

- Stosując nowo wprowadzone przepisy ustawami covidowymi prokurator podjął decyzję o przekazaniu tych rzeczy do szpitali jak również na rzecz policji. Sprzęt ten, na wniosek dyrektorów szpitali, który został poparty wnioskiem Naczelnika Zarządu Centralnego Biura Śledczego w Szczecinie został przekazany na oddziały covidowe - powiedziała.

Marcin Górka, rzecznik prasowy 109. Szpitala Wojskowego w Szczecinie mówi, że zarekwirowany sprzęt bardzo przydał się placówce w okresie pandemii.

- Bardzo się cieszymy, że jesteśmy jednym ze szpitali, które ten sprzęt otrzymały. To zarówno sprzęt biurowy jak i rekreacyjny czy meble. One są już używane i będą przez naszych pacjentów jak i są pomocą dla personelu medycznego i administracji naszego szpitala - dodał.

Wartość zarekwirowanego sprzętu to 3 miliony złotych.
 
Reklama