RADIO SZCZECIN. Zarzuty korupcyjne dla chirurga. Przyjął dwa miliony złotych?

Data publikacji: 12.05.2022 16:15
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: Radio Szczecin
Szczecin. Na zdjęciu: Krzysztof K.

Szczecin. Na zdjęciu: Krzysztof K.
Fot. Robert Stachnik / Radio Szczecin

Zatrzymany przez CBA chirurg Krzysztof K. usłyszał zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych od pacjentów, w zamian za kierowanie na operacje. Według śledczych miał przyjąć ponad 2 mln zł.

Chodzi o okres 2009-2019, kiedy lekarz pracował w szpitalu Szczecin Zdunowo. W środę był przesłuchiwany w Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie, a noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań.

Chirurg Krzysztof K., któremu prokuratura postawiła zarzuty korupcyjne, miał przyjąć łącznie ponad 2 miliony złotych od pacjentów - dowiedziało się Radio Szczecin. Według ustaleń śledczych, ponad 1,6 mln zł lekarz miał wziąć na Fundację Pomocy Transplantologii, której jednym z fundatorów był obecny marszałek Tomasz Grodzki. Natomiast na prywatne konto, chirurg miał wziąć od pacjentów ponad 400 tysięcy złotych. Pieniądze przyjmował w zamian za kierowanie na operacje.

Prokurator Anna Gawłowska-Rynkiewicz powiedziała Radiu Szczecin, że w czwartek także będą trwały czynności w związku z zatrzymaniem chirurga. Prócz niego są także przesłuchiwani świadkowie.

Lekarz miał przyjmować korzyści majątkowe, gdy pracował z szpitalu Szczecin Zdunowo w okresie, kiedy dyrektorem placówki był obecny marszałek Senatu - Tomasz Grodzki.

Krzysztof K. ma opinie bardzo dobrego specjalisty w dziedzinie bariatrii, czyli leczeniu otyłości. W szpitalu w Zdunowie zajmował się m.in. zabiegami zmniejszania żołądka. Często występował w mediach. W jednym z wywiadów powiedział. - Do tej pory pracowałem w szpitalu w Zdunowie, tam kolejka oczekujących na operację wynosiła cztery lata.

Dziś Krzysztof K. zatrudniony jest na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym.

Reklama