Radioterapia w ŚCO zamknięta. Pracownicy i pacjenci z koronawirusem

Data publikacji: 23.10.2020 15:31
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Klinika Radioterapii przy Świętokrzyskim Centrum Onkologii

Klinika Radioterapii przy Świętokrzyskim Centrum Onkologii
Kielce. 28.12.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Świętokrzyskie Centrum Onkologii wstrzymało przyjęcia pacjentów do leczenia stacjonarnego w Klinice Radioterapii. Wstrzymane są także przyjęcia w poradni radioterapii. Izabela Opalińska, rzecznik szpitala informuje, że powodem decyzji jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u 8 pracowników placówki i 18 pacjentów.

- Realizowane jest natomiast leczenie radioterapią w trybie ambulatoryjnym oraz leczenie pacjentów leżących w klinice i niezakażonych SARS-CoV-2. Pozostałe kliniki i zakłady oraz call center Świętokrzyskiego Centrum Onkologii pracują w trybie normalnym - dodała Izabela Opalińska.

Jak informowaliśmy, od poniedziałku w ŚCO wstrzymane są również przyjęcia do leczenia stacjonarnego w dziale brachyterapii i hipertermii, ponieważ zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono wśród personelu medycznego działu. Dlatego pacjenci wymagający pilnie leczenia w zakresie brachyterapii, teleradioterapii i radiochemioterapii będą kierowani do innych ośrodków.

- Kierowani będą m.in. do Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie, Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach i w Krakowie, czy do Wojewódzkiego Centrum Onkologii i Traumatologii w Łodzi. Tych szpitali w Polsce jest sporo, więc pacjenci nie pozostaną bez opieki - dodała Izabela Opalińska.

Stan zakażonych pacjentów przebywających w Klinice Radioterapii jest dobry, zakażenie przebiega bezobjawowo. U pracowników i pacjentów kliniki sukcesywnie wykonywane są testy molekularne w kierunku wirusa SARS-CoV-2.

Reklama