Radni chcą wyjaśnień w sprawie Korony Kielce

Data publikacji: 26.10.2020 13:28
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
20,08.2020 Kielce. Prezydent miasta Bogdan Wenta

20,08.2020 Kielce. Prezydent miasta Bogdan Wenta
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kieleccy radni Porozumienia, wchodzący w skład klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości domagają się od prezydenta Bogdana Wenty wyjaśnień w sprawie przejęcia przez miasto większościowego pakietu akcji klubu Korona Kielce.

Ich zdaniem kwestia wykupienia z rąk niemieckich inwestorów 72 procent akcji klubu, finalizowana jest zbyt długo, a w trakcie procedury popełniono wiele błędów.

Jak wyjaśnia radny Dariusz Kisiel, jednym z błędów jest m.in. konieczność zmiany uchwały z 4 sierpnia bieżącego roku w sprawie nabycia większościowego pakietu akcji klubu. Pierwotnie w dokumencie mowa była o objęciu akcji, a nie ich nabyciu, co zdaniem radnych czyni uchwałę bezskuteczną.

- Tak wynika także z analizy prawnej wykonanej na zlecenie prezydenta. W naszej ocenie to niezrozumiale i niedopuszczalne. Już podczas ostatniej sesji rady miasta w tej sprawie wyrażaliśmy nasze wątpliwości, finalnie wstrzymując się od głosu. Obecnie saga związana z przejęciem Korony nadal trwa i nasuwa kolejne pytania. Kto przygotował ten wadliwy zapis uchwały, czy ten błąd powoduje, że przejęcie Korony trwa już 12 tygodni oraz jakie nowe zobowiązania powstały w spółce w tym czasie? - dodaje.

Radni domagają się ponadto, aby na wtorkowej nadzwyczajnej sesji rady miasta, prezydent Wenta ujawnił treść porozumienia zawartego z rodziną Hundsdorferów.

- Decydując o zakupie akcji musimy znać szeroki kontekst sprawy, ponieważ może okazać się, że w treści tego porozumienia są zawarte ustalenia, na które nie ma naszej zgody. Ujawnienie dokumentu jest niezbędne do tego, aby mieć pełen obraz działań negocjacyjnych i ich efektów podjętych przez prezydenta w rozmowach z niemieckim właścicielem - dodaje.

Pod interpelacją do prezydenta Kielc w sprawie przejęcia większościowego pakietu akcji klubu Korona Kielce podpisali się radny Dariusz Kisiel i Arkadiusz Ślipikowski.

Podczas jutrzejszej sesji nadzwyczajnej, oprócz sprawy Korony Kielce, radni na wniosek prezydenta zajmą się ponownie miejskim programem in vitro, wysłuchają także informacji wojewody dotyczącej działań podejmowanych w związku z pandemią SARS-Cov-2.

Reklama