Radni jednogłośni w sprawie mieszkań na wynajem

Data publikacji: 12.10.2021 17:50
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ostrowiec Świętokrzyski. Siedziba OTBS

Ostrowiec Świętokrzyski. Siedziba OTBS
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Ostrowieccy radni miejscy jednogłośnie wyrazili zgodę na przekazanie Ostrowieckiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego sześciu gminnych lokali.

Jak informowało Radio Kielce, miasto kontynuuje program wynajmu mieszkań komunalnych, który powstał z myślą o tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup własnych czterech kątów. Pilotaż programu odbył się na początku tego roku. Wygospodarowano wówczas dziesięć mieszkań. Zainteresowani licytowali czynsze za mieszkania. Tak będzie i w tym przypadku.

Radny Mateusz Czeremcha przed głosowaniem dopytywał, jakie są potrzeby w zakresie mieszkań komunalnych, jednak nie uzyskał podczas sesji odpowiedzi. Uważa także, że czas wynajmu powinien zostać zmieniony, aby lokatorzy czuli się bardziej bezpiecznie. Z kolei radny PiS Dariusz Kaszuba chciał uzyskać informację, dotyczącą warunków przedłużenia takich umów z pierwszego naboru.

Małgorzata Kostrzewa, prezes OTBS przyznaje, że 12-miesięczny czas wynajmu był ostrożny, ale to była próba dla nowych mieszkańców. Ci, którzy wypełniają swoje zobowiązania, tzn. nie zalegają z opłatami i nie są uciążliwi dla otoczenia, będą mieć przedłużone umowy. I dodała, że przekazanymi mieszkaniami zainteresowani są już kolejni ostrowczanie. Dzwonią z pytaniami, kiedy odbędą się licytacje. Małgorzata Kostrzewa odsyła na stronę internetową OTBS, ponieważ tam na bieżąco będą pojawiać się informacje, dotyczące licytacji.

Mieszkania, przekazane we wtorek (12 października) miejskiej spółce, to głównie kawalerki, są też dwupokojowe o metrażu między 22,05 a 35,48 m2. Lokale nie są na sprzedaż, wynajmujący nie mają możliwości ich wykupienia.

Lista mieszkań, których czynsz będzie można wylicytować:

1. Osiedle Ogrody 35/6, 22,05 m2 wraz z pomieszczeniem przynależnym o powierzchni użytkowej 2,21 m2, usytuowany w budynku wielomieszkaniowym;

2. Ulica Adama Mickiewicza 14, 35,48 m2 wraz z pomieszczeniem przynależnym  o powierzchni użytkowej 3,30 m2, usytuowany w budynku wielomieszkaniowym;

3. Ulica Jana Rosłońskiego 2, 26,29 m2 wraz z pomieszczeniem przynależnym o powierzchni użytkowej 2,51 m2, usytuowany w budynku wielomieszkaniowym;

4. Ulica Jana Rosłońskiego 10, 23,55 m2, usytuowany w budynku wielomieszkaniowym;

5. Ulica Ferdynanda Focha 1, 33,06 m2, usytuowany w budynku wielomieszkaniowym;

6. Ulica Zgoda 10, 30,47 m2 wraz z pomieszczeniem przynależnym  o powierzchni użytkowej 15,28 m2, usytuowany w budynku mieszkalnym.

Podobne wiadomości
adv adv
Wiadomości
Reklama