Radni spotkają się z prezydentem Wentą w sprawie przyszłości Korony

Data publikacji: 23.07.2020 17:33 / Data aktualizacji: 24.07.2020 06:11
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.07.2020. Kielce. Konferencja radnych PiS w sprawie przyszłości Korony Kielce. Na zdjęciu (od lewej): Marcin Stępniewski - radny, Jarosław Karyś - wiceprzewodniczący Rady Miasta Kielce, Wiesław Koza - radny

23.07.2020. Kielce. Konferencja radnych PiS w sprawie przyszłości Korony Kielce. Na zdjęciu (od lewej): Marcin Stępniewski - radny, Jarosław Karyś - wiceprzewodniczący Rady Miasta Kielce, Wiesław Koza - radny
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Z inicjatywy klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości dziś dojdzie do spotkania radnych z prezydentem Kielc Bogdanem Wentą. Głównym tematem rozmów będzie dramatyczna sytuacja związana z przyszłością klubu Korona Kielce.

Jak informuje Jarosław Karyś, przewodniczący klubu PiS w radzie miasta, pomysł zorganizowania spotkania jest efektem braku informacji, których radni nie uzyskali podczas czwartkowej sesji w sprawie przyszłości kieleckiego klubu, po tym jak walne zgromadzenie akcjonariuszy Korony Kielce nie doszło do skutku. Jak zaznacza, do udziału w piątkowym spotkaniu oprócz prezydenta Bogdana Wenty zaproszone zostały władze klubu.

- Podczas spotkania chcielibyśmy uzyskać jasną deklarację i odpowiedź na pytanie: co dalej z Koroną. Jakie kroki podejmie pan prezydent, aby klub, który przez wiele lat był perełką naszego miasta nie rozpadł się i nie zniknął z piłkarskiej mapy Polski. Istnieje realne zagrożenie, że nasz klub nie zagra w pierwszej lidze, a być może i w ligach niższych. Nawet czwarta liga może być dla nas nieosiągalną, ponieważ te rozgrywki już się rozpoczęły - dodaje.

Zdaniem radnego Marcina Stępniewskiego, w związku z tym, że Korona stoi przed wizją upadku klubu i jego likwidacją, niezbędna jest każda godzina, aby skutecznie temu zapobiec. Jak zaznacza, prawdopodobnie jednak na piątkowym spotkaniu, tak jak na walnym zgromadzeniu nie pojawi się większościowy akcjonariusz.

- Nie będę przesądzał, kto jest winny obecnej sytuacji. W mojej ocenie niestety bierność zarówno ze strony miasta, jak i większościowego akcjonariusza doprowadziła do tego, że Korona jest w takim, a nie innym miejscu. Teraz musimy dołożyć wszelkich starań, aby ten klub przetrwał, wszystkie ręce na pokład. Aby Korona Kielce dalej istniała potrzebujemy wsparcia zarówno prezydenta, większościowego akcjonariusza, rady miasta, kibiców jak również całego środowiska skupionego wokół Korony - podkreśla.

Z kolei radny Wiesław Koza zaapelował do prezydenta Bogdana Wenty o jak najszybsze działanie w kierunku ratowania klubu.

- Jako radni zrobimy wszystko, aby ratować Koronę, mam nadzieję, że pan prezydent również podejmie takie kroki i spotka się z większościowym udziałowcem klubu – podkreśla.

Radni Prawa i Sprawiedliwości podczas czwartkowego briefingu prasowego wyrażali przekonanie, że po piątkowym spotkaniu będzie można przedstawić pozytywne informacje dotyczące najbliższych działań miasta na rzecz ratowania klubu.

Początek piątkowego spotkania radnych z prezydentem Bogdanem Wentą o godzinie 10.00 w sali sesyjnej kieleckiego ratusza.

23.07.2020. Kielce. Konferencja radnych PiS w sprawie przyszłości Korony Kielce. Na zdjęciu (od lewej): Jarosław Karyś - wiceprzewodniczący Rady Miasta Kielce, Wiesław Koza - radnyFot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Reklama