Radni zdecydują o wotum zaufania dla Bogdana Wenty

Data publikacji: 14.07.2020 21:00
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu (od lewej): Bogdan Wenta - prezydent miasta Kielce, Szczepan Skorupski - sekretarz miasta Kielce

Na zdjęciu (od lewej): Bogdan Wenta - prezydent miasta Kielce, Szczepan Skorupski - sekretarz miasta Kielce
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Dziś kieleccy radni zdecydują, czy Bogdan Wenta otrzyma wotum zaufania. Sesja absolutoryjna rozpoczęła się o 9.00.

Niewykluczone, że w tym roku sytuacja się powtórzy, ponieważ nastroje przed czwartkowym głosowaniem wśród większości radnych, nie są optymistyczne dla prezydenta Wenty.

Jarosław Karyś, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w radzie miasta, informuje, że klub nie podjął w tej sprawie ostatecznej decyzji. Jak zaznacza, wpływ na wyniki głosowania radnych będą miały także opinie i dyskusja z mieszkańcami podczas czwartkowej sesji.

- Klub Prawa i Sprawiedliwości jest jeszcze przed ostateczną decyzją, natomiast wszystkie argumenty wskazują na to, że wotum zaufania nie udzielimy, patrząc na pracęe prezydenta Bogdana Wenty w ubiegłym roku - dodaje.

Agata Wojda, przewodnicząca klubu radnych Koalicji Obywatelskiej mówi, że w szeregach klubu Koalicji Obywatelskiej nie będzie żadnej dyscypliny przy głosowaniu nad wotum zaufania dla prezydenta Bogdana Wenty.

- Mamy rożne zdanie na temat oceny pana prezydenta. Będziemy oceniać Bogdana Wentę za to, co udało się zrobić w ubiegłym roku, jak również za to, czego nie udało się zrobić. Poprzedni rok nie był okresem wielu sukcesów, możemy natomiast wskazać wiele problemów i wpadek pana prezydenta. Nasza ocena z pewnością będzie merytoryczna i obiektywna - dodaje.

Agata Wojda wśród wizerunkowych wpadek Bogdana Wenty wymienia miedzy innymi fatalną politykę kadrową, w tym wielkie zamieszanie wokół odwołania byłej wiceprezydent Danuty Papaj, a także problemy w komunikacji z mieszkańcami i mediami oraz brak nakreślonej wizji rozwoju miasta.

Dużo ostrożniejsza w ocenach pracy prezydenta Kielc jest Anna Kibortt, przewodnicząca sprzyjającego Bogdanowi Wencie klubu Projekt Wspólne Kielce.

- Nadal jestem przekonana, że przy ocenie pracy prezydenta zwycięży merytoryka, a nie kalkulacje polityczne i Bogdanowi Wencie uda się uzyskać wotum zaufania. Nawet jeśli ktoś ma jakieś uwagi, nie dostrzegam działań prezydenta, które dyskwalifikowałyby go na tym urzędzie - podkreśla.

Katarzyna Suchańska, przewodnicząca klubu radnych Bezpartyjni i Niezależni twierdzi, że na surową ocenę swojej pracy prezydent Bogdan Wenta pracował przez cały poprzedni rok.

- Liczyliśmy, że miniony rok przyniesie zmianę w postępowaniu prezydenta, w postaci realizacji programu wyborczego oraz na to, że tak jak w przeszłości był dobrym sportowcem, tak teraz stanie się w końcu dobrym gospodarzem i prezydentem dla miasta. Niestety prezydent kontynuuje politykę marazmu, a słowa i czyny Bogdana Wenty są warte mniej niż papier, na którym został wydrukowany program wyborczy - dodaje.

Katarzyna Suchańska zaznacza, że ostateczna decyzja w sprawie oceny działań prezydenta Kielc zapadnie po dyskusji na czwartkowej sesji absolutoryjnej, jednak nie należy się spodziewać, aby była to ocena pozytywna.

Reklama