Radny apeluje do prezydenta Wenty

Data publikacji: 10.08.2020 11:42
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.08.2020. Kielce. Konferencja prasowa Dariusza Kisiela. Na zdjęciu: Dariusz Kisiel - radny Rady Miasta Kielce

10.08.2020. Kielce. Konferencja prasowa Dariusza Kisiela. Na zdjęciu: Dariusz Kisiel - radny Rady Miasta Kielce
Fot. Magdalena Blicharska / Radio Kielce

Dariusz Kisiel kielecki radny Prawa i Sprawiedliwości apeluje do władz miasta o przeznaczenie pieniędzy na uzbrajanie terenów inwestycyjnych znajdujących się na terenie Kielc.

Radny proponuje, aby w budżecie miasta zapisać stałą kwotę, która byłaby przeznaczona na uzbrajanie terenów pod inwestycje. Jak mówił podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami, rocznie na ten cel mogłoby zostać przekazywane około 10 mln zł.

- Taka kwota stanowi zaledwie 3,5 proc. wydatków na inwestycje, natomiast w porównaniu do całego budżetu miasta to zaledwie 0,65 proc. - Uważam, że stolica województwa świętokrzyskiego powinna znaleźć choć minimalne fundusze by przygotować tereny dla przyszłych inwestorów. Przyczyni się to do powstania nowych miejsc pracy, większych przychodów z podatków PIT i CIT. Będzie to także zachęcało młodych ludzi do pozostania w Kielcach - dodaje.

10.08.2020. Kielce. Konferencja prasowa Dariusza Kisiela. Na zdjęciu (od lewej): Na zdjęciu: Dariusz Kisiel - radny Rady Miasta Kielce i Piotr Królicki - Stowarzyszenie ProgresFot. Magdalena Blicharska / Radio Kielce

Dariusz Kisiel podkreśla, że we wrześniu będzie przygotowywał projekt uchwały w tej sprawie. Liczy na porozumienie ponad politycznymi podziałami.

- Jeśli nie będzie poparcia w innych klubach dla tej inicjatywy będę rozmawiał ze stowarzyszeniami i organizacjami pozarządowymi by przygotowali w tej sprawie projekt obywatelski. Dzięki temu pierwsze pieniądze na inwestycje byłyby w przyszłym roku.

Zdaniem radnego, przyjęcie takiej uchwały jest krokiem milowym do tego, aby w perspektywie kilku najbliższych lat odczuć wymierne korzyści z udostępnienia nowych terenów inwestycyjnych dla przedsiębiorców. Takie tereny znajdują się między innymi na Malikowie.

10.08.2020. Kielce. Konferencja prasowa Dariusza Kisiela. Na zdjęciu: Dariusz Kisiel - radny Rady Miasta KielceFot. Magdalena Blicharska / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
Reklama