Radny apeluje o założenie monitoringu w Parku Miejskim

Data publikacji: 10.05.2021 16:01
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Park Miejski im. Stanisława Staszica

Kielce. Park Miejski im. Stanisława Staszica
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

O zainstalowanie w Parku Miejskim im. Stanisława Staszica w Kielcach monitoringu oraz wymianę oświetlenia na bardziej wydajne zwrócił się z wnioskiem do prezydenta miasta Marcin Stępniewski.

Jak powiedział radny, kontaktują się z nim mieszkańcy, którzy mówią, że spacerując w tym miejscu zwłaszcza wieczorem nie czują się bezpiecznie.

- Mieszkańcy wielokrotnie kontaktowali się ze mną i mówili, że oświetlenie w parku jest niewystarczające, że wieczorem nie czują się tam bezpiecznie. Wiem, że straż miejska także tam przyjeżdża na interwencje. Na moją interpelację wpłynął także fakt, że w kwietniu ze stawu wyłowiono zwłoki mężczyzny. Dlatego myślę, że warto takie kamery zamontować. Mieszkańcy będą się czuć bezpieczniej, a w przypadku jakichkolwiek spornych, czy trudnych do wyjaśnienia sytuacji, monitoring z pewnością w tym pomoże - dodał Marcin Stępniewski.

W tej sprawie skontaktowaliśmy z rzecznikiem Urzędu Miasta w Kielcach. Czekamy na odpowiedź.

Przypomnijmy, w tym roku w parku rozpoczęły się pierwsze prace związane z planem rewaloryzacji tego miejsca. Usunięte zostały drzewa i gałęzie przewidziane do wycinki.

Dalsza część projektu przewiduje nowe nasadzenia, remont alejek i pokrycie ich nową nawierzchnią a także budowa nowych nawiązujących do historycznego układu.

Projekt przewiduje także wymianę ławek, wyznaczenie punktów małej gastronomii, czy budowę przy zalewie specjalnych schodów.

Z oficjalnych prezentacji przygotowanych przez kielecki ratusz dotyczących rewaloryzacji Parku Miejskiego i publikowanych przy okazji rozpoczęcia pierwszego etapu prac, nie wynika czy wraz z nowymi alejkami będzie nowe oświetlenie, a tym bardziej czy zostanie tam zainstalowany monitoring.

Reklama