Radny zakłada stowarzyszenie. Chce wypromować nowych radnych

Data publikacji: 21.05.2021 14:46
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Maciej Gawin - radny sejmiku województwa świętokrzyskiego

Maciej Gawin - radny sejmiku województwa świętokrzyskiego
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Nowe stowarzyszenie, które stawia sobie za cel pobudzenie lokalnych władz do działania na rzecz miasta zostanie powołane w Busku-Zdroju. To inicjatywa m.in. Macieja Gawina - radnego sejmiku województwa świętokrzyskiego.

Radny wyjaśnia, że stowarzyszenie powstaje na bazie funkcjonujących wcześniej stowarzyszeń, m.in. Klubu Razem Dla Buska i „Stowarzyszenia Busko Busko”.

- Główny nacisk będziemy chcieli położyć na zrównoważony rozwój gminy, powiatu i województwa. Musi być stabilna grupa ludzi, która będzie nakreślać i realizować priorytety związane z promocją regionu. Busko jest przecież znaczącym miastem w powiecie - dodaje.

Stowarzyszenie ma zrzeszać osoby związane z samorządem, m.in. radnych gminy, powiatu i wszystkich, którzy chcą podejmować wiele działań związanych z rozwojem uzdrowiska, i miejscowości w gminie.

- Jest grupa osób młodych, które palą się do pracy, żeby coś zrobić, osiągnąć i te ambicje będziemy chcieli pobudzać. To przyszli kandydaci na radnych oraz doświadczeni działacze samorządowi, którzy zasiądą w zarządzie stowarzyszenia - dodaje Maciej Gawin.

„Samorządna gmina Busko-Zdrój”, „Lepsze Busko” czy „Busko na jutro” - to tylko niektóre propozycje nazw nowego stowarzyszenia. Dziś zostanie przygotowany statut organizacji. Na spotkanie zaplanowane na godzinę 17.00 może przyjść każdy.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama