Rafał Nowak: są sposoby, które mogą nas uchronić przed COVID-19 [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 30.09.2020 08:30 / Data aktualizacji: 30.09.2020 08:40
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.09.2020 Kielce. Rafał Nowak - wicewojewoda świętokrzyski

30.09.2020 Kielce. Rafał Nowak - wicewojewoda świętokrzyski
Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

Jedyną skuteczną metodą walki z koronawirusem jest zachowywanie dystansu społecznego, dezynfekcja i noszenie maseczek - przypomina wicewojewoda świętokrzyski Rafał Nowak.

To niezwykle ważne zalecenia, które mogą nas uchronić nie tylko przed COVID-19, ale także przed zwykłą grypą. Jest to szczególnie istotne w kontekście wypowiedzi epidemiologów, którzy mówią, że zarażenie się jednoczesne koronawirusem i grypą może być bardzo groźne dla naszego zdrowia.

Jeżeli wszyscy będziemy przestrzegać tych zasad to możemy w znaczący sposób ograniczyć możliwość zarażenia się. Jak zauważył gość Radia Kielce w naszym regionie nie ma obecnie dużych ognisk choroby.

- Są pojedyncze miejsca, gdzie pojawia się wirus i dlatego nie należy się spodziewać gwałtownego wzrostu zachorowań, ale także znaczącego ich spadku - dodaje.

Rafał Nowak podkreśla, że w tym kontekście należy interpretować nowe zalecenia Ministerstwa Zdrowia i sanepidu. Dotyczą one ograniczenia liczby gości weselnych oraz nakazu noszenia wszędzie maseczek - w strefie żółtej i czerwonej.

Pytany o to, kto będzie odpowiadał za liczbę gości na weselach stwierdził, że odpowiedzialność ponoszą właściciele lokalu. To oni muszą zapewnić odpowiednie warunki i dbać o bezpieczeństwo gości.

Zalecenia sanepidu mówią, że w strefie zielonej na weselach może przebywać do 100 osób, w żółtej 75, a w czerwonej 50.

Tagi do tego wpisu
Reklama