Rajd motocyklowy w hołdzie weteranom

Data publikacji: 08.05.2021 15:45
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.05.2021. Rajd motocyklowy z Kielc do Jędrzejowa

08.05.2021. Rajd motocyklowy z Kielc do Jędrzejowa
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kilkanaście osób wzięło udział w rajdzie motocyklowym z Kielc do Jędrzejowa. To element ogólnopolskiej kampanii organizowanej przez Centrum Weterana Poza Granicami Państwa.

Jak informuje podpułkownik Artur Litwinek, dowódca 101. batalionu lekkiej piechoty 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, celem drugiej edycji Rajdu Motocyklowego Weteranów jest upamiętnienie wszystkich żołnierzy, funkcjonariuszy a także osób cywilnych poległych poza granicami kraju.

- Dziś upamiętniamy pochodzącego z Jędrzejowa sierżanta Pawła Poświata, który w lipcu  2011 roku zginął na misji w Afganistanie. Tegoroczna edycja rajdu potrwa cały miesiąc, przez 26 dni jego uczestnicy odwiedzą mogiły 141 poległych i zmarłych podczas działań poza granicami kraju. Oficjalne zakończenie rajdu nastąpi 29 maja, kiedy obchodzony jest dzień weterana - wyjaśnia.

Jednym z uczestników wydarzenia był pan Marcin, który podkreśla, że w ten sposób inauguruje tegoroczny sezon motocyklowy.

- Przed rozpoczęciem sezonu musiałem oczywiście przygotować motocykl, jeszcze wczoraj pojawiła się drobna usterka, którą na szczęście udało się usunąć. Dotychczas pogoda nie rozpieszczała miłośników jednośladów, dlatego mam nadzieję, że pogoda będzie dla nas łaskawa i bez przeszkód będziemy mogli realizować kolejne trasy - zaznacza.

Uczestnicy rajdu wzięli udział we mszy świętej w intencji tragicznie zmarłego sierżanta Pawła Poświata, a także zapalili znicze na jego grobie.

Reklama