Randka z książką w noc bibliotek

Data publikacji: 08.10.2021 15:36
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Kultura
08.10.2021. Skarżysko-Kamienna. Przygotowania do Nocy Bibliotek

08.10.2021. Skarżysko-Kamienna. Przygotowania do Nocy Bibliotek
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Randka z książką, projekcje filmów i gry online, a wszystko przy kawie - to propozycja Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Skarżysku, na przypadającą w sobotę (9 października) Noc Bibliotek. Placówka po raz drugi włącza się w akcję - informuje dyrektor Iwona Kowaleska.

O godzinie 18 rozpocznie się film familijny, dwie godziny później film dla widzów dorosłych. Szczególną propozycją będzie randka z książką.

- Poszczególne pozycje z naszego księgozbioru będą zapakowane w szary papier, a na nim umieszczone będą jedynie cytaty z danej książki. Czytelnik sugerując się tylko tym fragmentem ma zabrać książkę do domu i ją przeczytać. Książki wybieraliśmy z półek czasem zapomnianych, czasem bardzo popularnych, chcemy pokazać, że literatura ma wiele odmian i każdy znajdzie dla siebie interesującą książkę - mówi dyrektor.

08.10.2021. Skarżysko-Kamienna. Przygotowania do Nocy BibliotekFot. Anna Głąb / Radio Kielce

W powiecie starachowickim Noc Bibliotek organizuje Gminna Biblioteka Publiczna im. Michała Basy. Spotkanie rozpocznie się godzinie 18.00, zostanie poezja Michała Basy i wiersze Katarzyny Jasztal.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności. Tegoroczna, siódma edycja akcji, przebiega pod hasłem „Czytanie wzmacnia”.

Reklama