Rani powtórzą głosowanie nad in vitro?

Data publikacji: 18.09.2020 14:30
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
17.09.2020. Kielce. Sesja rady miasta

17.09.2020. Kielce. Sesja rady miasta
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Ponowne zgłoszenie projektu uchwały w sprawie dofinansowania przez miasto leczenia metodą in vitro zapowiadają przedstawiciele klubów Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Projektu Wspólne Kielce w kieleckiej Radzie Miasta. To konsekwencja wczorajszej sesji, na której rajcy sprzeciwili się wprowadzeniu programu dotacji.

Anna Kibortt z Projektu Wspólne Kielce mówi, że od dzisiaj rozpoczynają się prace nad projektem z uwzględnieniem kilku sugestii.

- Poprawki będą dotyczyły między innymi wzorów oświadczeń oraz rodzajów dokumentów poświadczających, że dane osoby mieszkają w Kielcach. Przygotujemy takie szablony - zapewnia.

Katarzyna Czech-Kruczek z Koalicji Obywatelskiej zaznacza, że jest jej bardzo przykro, iż uchwała nie została przyjęta.

- Nie będę oceniać powodów, ani przyczyn, przez które program, który uważam za optymalny i wychodzący naprzeciw parom borykającym się z chorobą niepłodności, został zablokowany. Tak się stało, jednak jest nowy dzień, a my pracujemy dalej - mówi.

Wczoraj 11 radnych głosowało za przyjęciem uchwały, tyle samo było przeciw, dwie osoby wstrzymały się, natomiast jedna nie oddała głosu. Zgodnie z projektem uchwały, który nie uzyskał wymaganej większości, z dofinansowania zabiegu in vitro mogło skorzystać około 100 kieleckich par. Koszty programu, który miał funkcjonować w latach 2020-2024, wyceniono na 1,5 mln zł.

Reklama