RCNT z prestiżowym wyróżnieniem

Data publikacji: 21.09.2021 14:17
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu koło Chęcin otrzymało certyfikat „Wysoka jakość w ochronie zdrowia”. Wyróżnienie potwierdza spełnianie najwyższych standardów w wykonywaniu świadczeń medycznych i budowania kontaktów z pacjentami.

Certyfikat otrzymują m.in. szpitale, przychodnie, sanatoria i firmy medyczne. Dokument przyznawany jest podmiotom wyróżniającym się wysoką jakością świadczeń, nowoczesnym modelem zarządzania i troską o budowanie relacji z pacjentami. Te wskaźniki ocenianą są na podstawie dwuetapowych badań ankietowych przeprowadzanych i opiniowanych przez komisję ekspercką.

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w procesie certyfikacyjnym otrzymało 48 punktów na 50 możliwych. Ważną rolę w uzyskaniu takiego wyniku miało zaangażowanie laboratorium w Podzamczu w walkę z epidemią koronawirusa. Jak informowaliśmy, RCNT wykonuje średnio co drugi spośród wszystkich testów na obecność SARS-CoV-2 przeprowadzanych w województwie świętokrzyskim.

Marcin Zawierucha, dyrektor RCNT odebrał również Certyfikat Nadzwyczajny i statuetkę Laur Nowoczesności. Wyróżnienie takie otrzymują osoby zarządzające certyfikowanymi placówkami medycznymi, w których wprowadzono zaawansowane systemy zrządzania jakością i które wyróżniają się na tle innych jednostek branży medycznej nowoczesnością i dynamiką rozwoju, silną pozycją rynkową oraz innowacyjnością.

Konkurs i Program Certyfikacji „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” organizuje Quality Institute. To międzynarodowa spółka audytorsko-doradcza, która specjalizuje się w działalności konsultingowej na rzecz instytucji publicznych, organizacji pozarządowych i prywatnych przedsiębiorstw.

Wśród 18 jednostek ochrony zdrowia, które otrzymały certyfikat, oprócz RCNT były m.in.: Specjalistyczny Szpital Miejski w Toruniu, Wielospecjalistyczny Szpital Miejski Bydgoszczy, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej oraz Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Reklama